Kino Pocity: 25. mffk Febiofest

Podujatie Prešov

Kino Pocity: 25. mffk Febiofest

25. - 27.3.. nedeľa-pondelok, 18:00 h a 20:00 h, 3€/2€
25. medzinárodný festival filmových klubov FEBIOFEST

25.3., nedeľa, 18:00 h, 3€/2€
Febiofest: HMYZ
(Hmyz, ČR / SR, 2018, 105 min, r. Jan Švankmajer)

Dedinská krčma. Je pondelok, je zatvorené, stoličky sú pootáčané na stoloch. Krčma je prázdna, len šesť ochotníkov sedí v rohu. Prišli skúšať hru bratov Čapkovcov Zo života hmyzu.Na improvizovanom javisku vidíme scénu pre druhé dejstvo.Ako skúška postupuje, rodia sa a jednotlivé postavy. Herci sa pomaly stávajú postavami a niektorí z nich zažívajú desivú premenu...

25.3., nedeľa, 20:00 h, 3€/2€
Febiofest: KVETINÁRSTVO + Víťazné filmy
(La fleurière, BE / SK, 2017, 78 min., r. Ruben Desiere)

Film Kvetinárstvo rozpráva príbeh troch mužov, ktorí v zadnej miestnosti kvetinárstva kopú tunel s úmyslom vykradnúť banku. Ich úsilie však opakovane komplikujú nečakané okolnosti a my sa stávame svedkami tragikomických rozhovorov plných rozčarovania, sebaľútosti a oportunizmu. Konvencie žánru heist (o lúpeži) sú v tomto prípade obohatené o hlbšiu psychológiu postáv a väčší dôraz na kreatívne vizuálne riešenia.

26.3., pondelok, 18:00 h, 3€/2€
Febiofest: THE FLORIDA PROJECT
(USA, 2017, 111 min, r. Sean Baker)

Neďaleko Disneylandu na Floride stojí niekoľko kedysi populárnych pestrofarebných motelov. Okouzľujúca šesťročná Moonee a jej priatelia, ktorí si naplno užívajú leto, byva v jednom z nich. Radosť zo slobody, potulovania a neodolateľných kopečekov zmrzliny nemá nudný a zložitý svet dospelých šancu ohroziť. Nevníma že jej 22 ročná mama každý týždeň divoko zháňa peniaze na podnájom a neskorými platbami dráždi starostlivého správcu Bobbyho. Je na čase zoznámiť sa s novou susedkou a naplánovať ďalších pár vylomenín! Režisér Sean Baker prichádza s neobyčajne silným filmom, ktorý sa stal miláčikom kritikov i divákov ihneď od svojho uvedenia na festivale v Cannes.

26.3., pondelok, 20:00 h, 3€/2€
Febiofest: CUKRÁR
(The Cakemaker, Izrael / Německo, 2017, 104 min, r. Ofir Raul Graizer)

Služobné cesty môžu prniesť mnohé prekvapenia a nie je výnimkou pokiaľ medzi nich patrí stretnutie, ktoré prerastie do mileneckého vzťahu. Pomer Thomasa, cukrára žijúceho v Berlíne, a Orana, ženatého muža pôvodom z Izraela, však po niekoľkých mesiacoch preruší tragická udalosť. Oran umiera pri dopravnej nehode a Thomas nevidí iné východisko, iba vyhľadat vdovu, ktorá teraz sama vychováva Oranovho syna. Cez počiatočnú nedôveru, prameniacu z Thomasovej nemeckej národnosti, dáva smútiaca Anat mlčanlivému mladému mužovi práca vo svojej kaviarni, netuší však, že nevyslovený smútok, ktorý ich spája, sa viaže k jednému a tomu istému mužovi.

27.3., utorok, 18:00 h, 3€/2€
Febiofest: NICO, 1988
(IT / BE, 2017, 93 min, r. Susanna Nicchiarelli)

Životopisný film, ktorý sleduje posledné dva roky speváčky Nico mapuje jej turné, boj so závislosťou a osobnými démonmi.

27.3., utorok, 20:00 h, 3€/2€
Febiofest: ODNIKIAĽ
(Aus dem nichts, Nemecko, Francúzsko, 2017, 106 min, r. Fatih Akin)

Katja je vydatá a spolu so svojím mužom Nurim a synom Roccom žije spokojným životom. Stačí však jeden moment a jej život sa zmení. Manžel aj syn zomierajú pri bombovom útoku. Je rozhodnutá urobiť všetko, aby dosiahla spravodlivosti. Môže sa jej to podariť?

Miesto konania podujatia: Kino Pocity, Wave, Hlavná 121, Prešov
Dátum začiatku podujatia: 25. Marca 2018 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 27. Marca 2018 22:00
Pravdepodobné súradnice: 49.0001N 21.239E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Kino Pocity: 25. mffk Febiofest

Meno organizátora: Kino Pocity
Fotografie
Podobné podujatia
DEŽO URSÍNY 70
DEŽO URSÍNY 70
Kino Mostár, Brezno
TEN, KTO ŤA MILOVAL
TEN, KTO ŤA MILOVAL
Kino Mostár, Brezno
DOKTOR MARTIN: ZÁHADA V BESKYDÁCH
DOKTOR MARTIN: ZÁHADA V BESKYDÁCH
kino Spoločenský dom, Topoľčany
TONY BENNETT: Duets. The Great Performances
Overené podujatieTONY BENNETT: Duets. The Great Performances
Hudobné átrium ŠVK, Banská Bystrica