koncert: Our Stories /SK/ & The Ills /SK/

Podujatie Nitra

koncert: Our Stories /SK/ & The Ills /SK/

Dve vynikajúce slovenské post-rockové kapely na Hideparku!
Kapela Our Stories je inštrumentálne blackgaze/math/post-rockové trio zo Šale. Ich hudba obsahuje post-rockové gitarové melódie, úderné bicie a hravé indie rockové basové linky. Špecifikom Our Stories je, že už od začiatku ich neurčovali spoločné menovatele, ale odlišnosti hudobného vkusu každého z členov. Eponymné EP Our Stories vydali v roku 2015. Nasledovali hrania na festivaloch ako Family Fest, AKM Culture Days či whoneedslyrics?! Momentálne kapela dokončuje debut, ktorý predstavia aj na Pohode 2018. 
The Ills - dve gitary, basa, bicie a žiadny spev. The Ills si potrpia na hutný a hlučný sound, vycibrený vzájomne sa dopĺňajúcimi gitarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami. The Ills sú síce zaraďovaní do post-rockovej škatuľky, no v ich inštrumentálnych skladbách nájdete aj prvky shoegazu, math-rocku či progrocku. Sú pre nich charakteristické predovšetkým živé vystúpenia, v ktorých sa hudobné majstrovstvo a intímne pasáže spájajú s až punkovou živelnosťou a metalovou tvrdosťou. 
Vstupné 4 €, 3 € študenti.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia