Koncert skupiny Jablkoň

Podujatie Prešov

Koncert skupiny Jablkoň

Jablkoň je stretnutím Georga Friedricha Händela s pračlovekom. Táto stručná charakteristika publicistu Jiřího Černého asi najlepšie vystihuje svojráznu hudbu rýdzo českej skupiny, ktorá sa s nadhľadom pohybuje na hraniciach modernej vážnej hudby a popu. Skupina vznikla pred viac ako tridsiatimi rokmi a jej začiatky sú spojené predovšetkým s Jazzovou sekciou. Vďaka svojej nezaraditeľnosti sa pohybuje na pomedzí folku, rocku ale i jazzu a neskôr tiež vážnej hudby. Postupom rokov skupina síce omladla a zmenila zopár členov, ale svoj tradične jablkoňsko – originálny prístup k hudbe si ponechala.

A čo hovoria o Jablkoni ostatní?
,,Jablkoň je praménkem živé vody ve stojatých vodách popu i nepříliš komunikativní soudobé vážné hudby.“(Opus Musicum, ČR)
,,Hudba a mistrovství, plná úcty k tradici a vědomí vlastní originality.“ (Het Mievwsblat, Holandsko)
,,Po tom, co jsme viděli Jablkoň, bude velmi obtížné si zvykat na tzv. normální hudbu. “(The Georgia Straight, Kanada)
,,Jablkoň je divoká a nezkrocená. V přeplněném sále bylo publikum strženo živostí, vášní, rytmem a vitalitou této hudby. “ (Sűddeutsche Zeitung, Německo)
,,Velikost hudebníka se pozná, jestliže i ty nejsložitější věci dovede podat lehce a jednoduše. A to Jablkoň umí. Jsou to kejklíři, hrající klasickou i současnou hudbu dohromady. “ (La Cronata, Itálie)

Príďte 17.2.2017 o 19:00 do Literárnej kaviarne VIOLA a posúďte sami, aká v skutočnosti hudba skupiny Jablkoň je.
Tešíme sa na Vás!

Vstupné: 12 eur
Počet vstupeniek je obmedzený, preto je potrebné vopred si ich rezervovať na info@literarnakaviaren.sk alebo na tel. č.: 0905 688 665 a zakúpiť si ich môžete u nás vo VIOLE.
Platnosť rezervácie vstupeniek končí 24 hodín pred konaním podujatia. Ak rezervované vstupenky nebudú vyzdvihnuté v tejto lehote, budú zaradené do predaja.

Miesto konania podujatia: ViolaPrešov, Tkáčska 2, Prešov
Dátum začiatku podujatia: 17. Februára 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 17. Februára 2017 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.995N 21.2415E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Koncert skupiny Jablkoň

Fotografie
Podobné podujatia