Kontakt 2022

Podujatie Banská Bystrica

Kontakt 2022

Krajské kolo 23. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky autorskej populárnej hudby.

Kontakt dáva priestor talentovaným hudobníkom (vokalistom a inštrumentalistom), ktorí sa môžu prezentovať v rôznych hudobných žánroch populárnej hudby. Hlavným cieľom súťaže je podporovať a rozvíjať umeleckú a koncertnú činnosť kapiel a sólistov, ich autorskú inštrumentálnu ako aj textovú tvorbu v slovenskom jazyku a taktiež zvyšovať ich hudobnú a interpretačnú úroveň.

Súťažiaci, jednotlivci aj hudobné skupiny, môžu súťažiť s hudobnými žánrami populárnej hudby. Súťažiaci môžu súťažiť len s pôvodnou autorskou tvorbou populárnej hudby v živom podaní. Hudobný sprievod s použitím vopred pripravenej nahrávky (tzv. halfplayback) nie je povolený. Účastníci majú možnosť prezentovať sa autorskou piesňovou tvorbou (t. j. tvorbou s textom) v slovenskom jazyku a autorskou inštrumentálnou tvorbou (t. j. tvorbou bez textu), prípadne kombináciou oboch. Účastníci prechádzajú všetkými stupňami súťaže s tým istým súťažným vystúpením, ktoré uvedú v základnom stupni súťaže. Na krajskej úrovni sa udeľuje jeden priamy postup do celoštátneho kola v každej kategórii.

Koncerty hostí:
19:00 – Peter Janků 20:00 – Andrej Farkaš Trio feat. Martin Uherek (sax)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Deň rodiny 2022
Overené podujatieDeň rodiny 2022
Park pod pamätníkom SNP, Banská Bystrica
DOBROVOĽNÍCKE TVORIVÉ DIELNE
Overené podujatieDOBROVOĽNÍCKE TVORIVÉ DIELNE
Nová Akropolis, Dolná 47, Banská Bystrica, Banská Bystrica
SCANDAL TOUR 2022
Overené podujatieSCANDAL TOUR 2022
Urban Spot, Banská Bystrica
Stretnutie s Jozefom Banášom
Overené podujatieStretnutie s Jozefom Banášom
Verejná knižnica Mikuláša Kováča, Banská Bystrica