KRÁĽ

Podujatie Bratislava

KRÁĽ

Kráľ je mŕtvy, čo ale zomrelo spolu s ním!? A kto ho zabil? Scénické dielo Kráľ skúma pozíciu človeka a spoločnosti, ktorá poprela svoju minulosť. Spolu s ňou zároveň svoju identitu, hodnoty a oporné body. Cítime, že nám niečo chýba, ale nevieme, čo to je. A autentickým tak zostáva už len cynizmus. Zabudnutím na kráľa sme totiž nepopreli osobu ale symbol. Zabudli sme na sväté. Zabudli sme seba.

Kráľ je autorským konceptuálnym projektom určeným pre dospelého diváka. Svojou formou je na pomedzí umeleckých druhov. Je výtvarnou inštaláciou, koncertom, pohybovo- performatívnym divadlom s textovými vstupmi. Výsledkom je organický celok podnecujúci diváka k asociatívnemu mysleniu a odhaľovaniu stále nových a nových významov.

Dielo Kráľ pozostáva z niekoľkých navzájom sa prelínajúcich častí- variácií na tému vzťahu k tomu, čo symbolizuje kráľ. Sme svedkami výjavov úcty, relativizovania, zahrávania sa, ničenia a následného pocitu straty a tápania, ktoré je možné zmierniť jedine hľadaním a obetou.

Scénické dielo Kráľ pre vás hráme v netradičných nedivadelných priestoroch, s bezprostrednou blízkosťou herca a akcie. Pozývame vás na výnimočný divadelný zážitok, ktorý vás upúta svojou intímnou a koncentrovanou energiou, podnecujúcou k mysleniu a privádzajúcou k zmieru.

Dramaturgia, asistent réžie: Milan Kozánek

Kostýmy: Katarína Hollá

Hudba: Andrej Kalinka, G.P. da Palestrina, tradičné gruzínske hymny a piesne

Libreto, vizuálny koncept, réžia: Andrej Kalinka

Účinkujú: Anna Čonková, Miroslava Dudková, Jaroslava Hupková, Miriam Kalinková, Ján Morávek, Janka Sovičová, Lukáš Tandara, Daniel Bilský, Nina Tarasovičová

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=2XPAzfPsU-I&feature=youtu.be

Miesto konania podujatia: Moyzesova Sien, Bratislava
Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/Event/KRAL_Bratislavske_babkove_divadlo
Dátum začiatku podujatia: 12. Júna 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 12. Júna 2017 20:30
Pravdepodobné súradnice: 48.141N 17.1162E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia KRÁĽ

Fotografie
Podobné podujatia
SNEHULIENKA
SNEHULIENKA
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
ÚPRIMNE/ PREMIÉRA
Overené podujatieÚPRIMNE/ PREMIÉRA
Spoločenský dom Nivy, Bratislava
Cyrano z predmestia
Cyrano z predmestia
Divadlo Nová scéna, Bratislava