Krasňanský folklórny festival 2016

Podujatie Krásno nad Kysucou

Krasňanský folklórny festival 2016

Srdečne Vás pozývame na I. ročník Krásňanského folklórneho festivalu, ktorý sa uskutoční v sobotu 18.6.2016 od 14:00 hod. na námestí pred Kultúrnym domom v Krásne nad Kysucou.

Kultúrne podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. O finančnú podporu sa mesto uchádzalo prvý krát. Žiadosť bola úspešne prijatá. Myšlienkou podujatia je najmä uchovávať folklórne umenie súborov a muzík a prepojiť tak folklór s tradíciou akou je rezbárstvo a tvorba úžitkových a ozdobných predmetov, a to prostredníctvom výnimočnej udalosti akou je Svätojánsky jarmok, ktorý sa bude konať nasledujúci deň 19.6. od 13:30 hod. rovnako na námestí.
V sobotu sa predstavia: známe heligonkárky Sestry Bacmaňákové z Oščadnice, folklórne speváčky Zuzana Zuzčáková Gacíková a Margita Drozdeková, Detský folklórny súbor Drevárik z Krásna nad Kysucou, Armina a jej rodina s Dolného Kubína a ľudová hudba Dežka Oláha a Jarka Koky, ľudová hudba Zwrtni z Koniakowa (Poľsko), ľudová hudba Capkovci zo Skalitého, domáci Folklórny súbor Drevár z Krásna nad Kysucou. Program je skutočne bohatý, takže sa máte na čo tešiť.

Fotografie
Podobné podujatia
Country Terchová 2019
Country Terchová 2019
Amfiteáter Nad Bôrami, Terchová
Liptovfest 2019
Liptovfest 2019
Tatrapolis svet miniatúr, Liptovský Mikuláš