KROMPEĽFEST v Hnúšti 2019

Podujatie Hnúšťa

KROMPEĽFEST v Hnúšti 2019
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Varenie, Gastronómia
Ďalšie podujatia v meste Hnúšťa

KROMPEĽFEST v Hnúšti 2019

Užite si naplno 1.máj – sviatok práce a nepremárnite ho státím pri sporáku. Nevarte! Navaríme za vás. Choďte sa prejsť, venujte čas svojej rodine. Mňamky zo zemiakov, pripravené podľa receptov starých mám, budú na vás čakať na námestí, pred poliklinikou, v Hnúšti už od 11,30 hod.

KROMPEĽFEST je názov pre pouličný festival tradičných zemiakových jedál, ktorý sa bude konať v našom meste po prvý raz. Či založíme tradíciu, to je na každom z vás. Príďte nás podporiť, posedieť si s rodinou a priateľmi, zabaviť sa pri dobrej ľudovej hudbe, zakrepčiť si.

Deti si svoju šikovnosť môžu vyskúšať od 12,30 hod až v piatich tvorivých dielňach: zatancovať si na ľudovú nôtu, vyrobiť varešku, ... to ďalšie neprezradíme. Kto príde, uvidí na mieste. Nájdete nás na námestí až do 14,30 hod.

Varíte s rodinou guľáš? Výborný nápad. Po guľáši ako zákusok sú šúľance, krompľaníky či halušky to pravé orechové. Poznáte Striežovské guľky? Jedinečná chuť, v ktorej sa skĺbila slovenská nátura: srdečnosť, láskavosť, prajnosť. Kto ochutná, prebudí v sebe Slováka. Neveríte? Skúste.

Prineste si vlastnú lyžičku a vidličku. Bude to váš malý ekočin, ktorý nezostane bez povšimnutia.

Podujatie organizujú dobrovoľníci zo SOŠ a CVČ v Hnúšti, pod záštitou Mesta Hnúšťa, MAS Malohont, za pomoci organizácie IUVENTA a s finančnou podporou BBSK.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žito fest 2020
Žito fest 2020
Vodný mlyn, Predajná
Montego Hop Fest 2020
Montego Hop Fest 2020
Amfiteáter, Rimavská Sobota