KUNZO 25

Podujatie Bratislava

KUNZO   25
Pridať do môjho kalendára
Koncerty, Kultúra
Web organizátora:
www.kzp.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: 02 / 68 299 225
Miesto : DK Lúky , 22.11. 2019 o 19:30 h.


KUNZO 25


KUNZO 25 (fusion)

Peter Kunzo

Absolvent politológie a hráč na klavír Peter Kunzo, svoj voľný čas trávil pri školskom klavíri a práve toto miesto sa stalo rodiskom väčšiny jeho vlastnej tvorby. Aranžérskou prácou tak vznikajú jeho autorské skladby inšpirované jazzovými harmóniami a šansónovým prevedením.

Absolvent špecializácie jazzová a populárna hudba Cirkevného konzervatória v Bratislave. Spolupracuje so špičkovými slovenskými hudobníkmi, ako je Ľuboš Šrámek, Nikolaj Nikitin, Milo Suchomel, Zuzana Smatanová a iní. 


Milo Suchomel

Saxofonista Milo Suchomel patrí k našim najlepším jazzovým sólistom. Spolupracoval s mnohými osobnosťami slovenského jazzu a od roku 2003 je vedúcim svojho vlastného súboru Milo Suchomel Quartet.

Jeho profesionálny záujem o jazz sa začal formovať počas štúdia na Štátnom konzervatóriu v Žiline (1989-1995).

Neskôr absolvoval aj Konzervatórium v Bratislave (1997-200) a študijný pobyt v University of Louisville v Kentucky v Spojených štátoch amerických (2001).

Účinkoval vo formáciách Ellie Quartet/Quintet (zakladateľ), Gustav Brom Big Band, Orchester Pavla Zajačka, Swinging Europe či Tatra Quintet. Spolupracoval s významnými osobnosťami nielen doma (Juraj Bartoš, Dušan Húščava, Matúš Jakabčic, Gabriel Jonáš, Peter Lipa, Dodo Šošoka, Ľuboš Šrámek, Ľuboš Tamaškovič a iní), ale i vo svete (Gail Anderson, Robert Balcar, Joe LaBarbera, Jerry Bergonzi, Dennis de Blazio, Karin Edwards, Heinrich von Kalnein, Peter Mutsen, Adelhard Roidinger, Yvonna Sanchez, , Kenny Werner a iní.)

V roku 2001 získal na Jazz Juniors Krakow Festival v Poľsku ocenenie najlepší inštrumentalista a v roku 2004 sa s Milo Suchomel Quartet umiestnil na štvrtom mieste zo sedemdesiatich kapiel na prestížnej súťaži Heilaart International v Belgicku.

Hudobný prejav Mila Suchomela v sebe syntetizuje dve polohy: tou prvou je pôvodná afroamerická poetika, druhá zasa nadväzuje na súčasné európske trendy. Ich vzájomné pôsobenie predstavuje špecifickú podobu oscilácie medzi emocionálnym a intelektuálnym. Tieto zložky však nemožno chápať konvenčne zjednodušene, pretože ako v "čiernom", tak i v "bielom" džeze sa preskupujú v rozličných stupňoch a intenzite.

U Suchomela sa táto výpoveď dotýka základných otázok ľudského života. Zdrojom tohto uchopenia sveta sú práve citové skúsenosti, zážitky a dojmy. Prežité lásky, smútky - vášne - tak náročnou umeleckou formou sprostredkúvajú životnú filozofiu, ktorá ponúka pocit spolupatričnosti v (seba)identifikácii dnešného človeka.

MiloSuchomel_FanPage
https://www.facebook.com/milosuchomel/ 


Velvet Case

Velvet Case vzniklo v roku 2016 vďaka úzkej spolupráci klaviristu Petra Kunza a speváčky Júlie Kozákovej. Na pódiu po ich boku v súčasnosti nájdete aj mladú talentovanú basgistaristku Lauru Jaškovú a vyhľadávaného bubeníka Davida Juraja Rašiho.
Ich repertoár tvorí prevažne jazzový žáner v modernom prevedení a vlastná tvorba.
Táto svieža formácia Vás očarí svojim charizmatickým a srdečným prejavom.

Velvet Case
https://www.facebook.com/VelvetCaseSK/ 


Chick2Chick

Hudobný projekt troch dám, ktorý sa na scéne pohybuje od roku 2015. Ťažiskom hudby sú autorské aj známe piesne v anglickom jazyku, prerobené do osobitých aranžmánov s prvkami jazzu, swingu, soulu a latina, využívajúcich trojhlas.

Kristin - vocal & cajon, Zuzka - vocal, Kristinka - vocal & piano

Chick2Chick Trio
https://www.facebook.com/chick2chicktrio/


La3nos

 

La3nocubano je ethno electro - world beats kapela z Bratislavy.
Fúzia žánrov a rytmov sveta do tanečných skladieb.

La3nocubano je multižánrová slovenská kapela, fungujúca od roku 2005. Spočiatku išlo o zoskupenie perkusionistov, hrajúcich rytmy z celého sveta - africké, latinsko-americké, arabské, cigánske, balkánske, drum&base či funky. Odtiaľ názov "world music". Postupne sa k nim pridávali melodické nástroje (husle, klávesy, saxofón či basgitara) a vyprofilovala sa tak súčasná plnokrvná zostava. La3nocubano je dobre namiešaný Worldmusic koktejl so sviežou príchuťou slovenského folkóru.

http://www.la3no.com/

La3nos
https://www.facebook.com/la3nocubano/

la3nocubano
https://www.youtube.com/channel/UCuv30oN2hsSuw1WrhfXZy3A 


Zuzana Smatanová

Vyštudovala Pedagogickú a Sociálnu Akadémiu v Turčianskych Tepliciach (1998-2002) a angličtinu na Štátnej jazykovej škole v Žiline (2002-2003). Počas strednej školy bola štyri roky členkou dievčenského speváckeho zboru Cantus Cantilena, s ktorým koncertovali po celej Európe. Počas štvorročného štúdia sa učila hrať na klavír, flautu, a ako samouk na gitaru. Už ako dvanásťročná napísala svoj prvý text a ako pätnásťročná sa začala venovať skladaniu pesničiek naplno.

V roku 2002 vyhrala prvé súťaže – Amatérska gitara, Zlatý štít Liptova a v roku 2003 vyhrala so svojimi pesničkami autorskú súťaž Coca-Cola Popstar.

Počas svojej doterajšej hudobnej kariéry natočila šesť štúdiových albumov, CD a DVD Live (záznam z turné) a výberovku najväčších hitov a úspešných spoluprác.

„Entirely good“ (2003) / „Svet mi stúpil na nohu“ (2005) / „Tabletky odvahy“ (2007) / „CD a DVD Live“ (2008) / „Gemini“ (2009) – dvojalbum / „Dvere“ (2011) / “Momenty” (2003 – 2013) – výberovka / „Echo“ (2018) – dvojalbum

Je autorkou všetkých svojich textov a hudby. V súčasnosti sa tiež venuje hudobnej produkcii a kresleniu.

Zuzana Smatanová
http://zuzanasmatanova.sk/

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Kultúrne zariadenia Petržalky
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieCONCORD ORCHESTRA
EUROVIA Aréna, ŠH Pasienky, Bratislava