KUNZO 25

Podujatie Bratislava

KUNZO 25
Pridať do môjho kalendára
Koncerty, Kultúra
Web organizátora:
www.kzp.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: 02 / 68 299 225
Miesto : DK Lúky , 22.11. 2019 o 19:30 h.


KUNZO 25


KUNZO 25 (fusion)

Peter Kunzo

Absolvent politológie a hráč na klavír Peter Kunzo, svoj voľný čas trávil pri školskom klavíri a práve toto miesto sa stalo rodiskom väčšiny jeho vlastnej tvorby. Aranžérskou prácou tak vznikajú jeho autorské skladby inšpirované jazzovými harmóniami a šansónovým prevedením.

Absolvent špecializácie jazzová a populárna hudba Cirkevného konzervatória v Bratislave. Spolupracuje so špičkovými slovenskými hudobníkmi, ako je Ľuboš Šrámek, Nikolaj Nikitin, Milo Suchomel, Zuzana Smatanová a iní. 


Milo Suchomel

Saxofonista Milo Suchomel patrí k našim najlepším jazzovým sólistom. Spolupracoval s mnohými osobnosťami slovenského jazzu a od roku 2003 je vedúcim svojho vlastného súboru Milo Suchomel Quartet.

Jeho profesionálny záujem o jazz sa začal formovať počas štúdia na Štátnom konzervatóriu v Žiline (1989-1995).

Neskôr absolvoval aj Konzervatórium v Bratislave (1997-200) a študijný pobyt v University of Louisville v Kentucky v Spojených štátoch amerických (2001).

Účinkoval vo formáciách Ellie Quartet/Quintet (zakladateľ), Gustav Brom Big Band, Orchester Pavla Zajačka, Swinging Europe či Tatra Quintet. Spolupracoval s významnými osobnosťami nielen doma (Juraj Bartoš, Dušan Húščava, Matúš Jakabčic, Gabriel Jonáš, Peter Lipa, Dodo Šošoka, Ľuboš Šrámek, Ľuboš Tamaškovič a iní), ale i vo svete (Gail Anderson, Robert Balcar, Joe LaBarbera, Jerry Bergonzi, Dennis de Blazio, Karin Edwards, Heinrich von Kalnein, Peter Mutsen, Adelhard Roidinger, Yvonna Sanchez, , Kenny Werner a iní.)

V roku 2001 získal na Jazz Juniors Krakow Festival v Poľsku ocenenie najlepší inštrumentalista a v roku 2004 sa s Milo Suchomel Quartet umiestnil na štvrtom mieste zo sedemdesiatich kapiel na prestížnej súťaži Heilaart International v Belgicku.

Hudobný prejav Mila Suchomela v sebe syntetizuje dve polohy: tou prvou je pôvodná afroamerická poetika, druhá zasa nadväzuje na súčasné európske trendy. Ich vzájomné pôsobenie predstavuje špecifickú podobu oscilácie medzi emocionálnym a intelektuálnym. Tieto zložky však nemožno chápať konvenčne zjednodušene, pretože ako v "čiernom", tak i v "bielom" džeze sa preskupujú v rozličných stupňoch a intenzite.

U Suchomela sa táto výpoveď dotýka základných otázok ľudského života. Zdrojom tohto uchopenia sveta sú práve citové skúsenosti, zážitky a dojmy. Prežité lásky, smútky - vášne - tak náročnou umeleckou formou sprostredkúvajú životnú filozofiu, ktorá ponúka pocit spolupatričnosti v (seba)identifikácii dnešného človeka.

MiloSuchomel_FanPage
https://www.facebook.com/milosuchomel/ 


Velvet Case

Velvet Case vzniklo v roku 2016 vďaka úzkej spolupráci klaviristu Petra Kunza a speváčky Júlie Kozákovej. Na pódiu po ich boku v súčasnosti nájdete aj mladú talentovanú basgistaristku Lauru Jaškovú a vyhľadávaného bubeníka Davida Juraja Rašiho.
Ich repertoár tvorí prevažne jazzový žáner v modernom prevedení a vlastná tvorba.
Táto svieža formácia Vás očarí svojim charizmatickým a srdečným prejavom.

Velvet Case
https://www.facebook.com/VelvetCaseSK/ 


Chick2Chick

Hudobný projekt troch dám, ktorý sa na scéne pohybuje od roku 2015. Ťažiskom hudby sú autorské aj známe piesne v anglickom jazyku, prerobené do osobitých aranžmánov s prvkami jazzu, swingu, soulu a latina, využívajúcich trojhlas.

Kristin - vocal & cajon, Zuzka - vocal, Kristinka - vocal & piano

Chick2Chick Trio
https://www.facebook.com/chick2chicktrio/


La3nos

 

La3nocubano je ethno electro - world beats kapela z Bratislavy.
Fúzia žánrov a rytmov sveta do tanečných skladieb.

La3nocubano je multižánrová slovenská kapela, fungujúca od roku 2005. Spočiatku išlo o zoskupenie perkusionistov, hrajúcich rytmy z celého sveta - africké, latinsko-americké, arabské, cigánske, balkánske, drum&base či funky. Odtiaľ názov "world music". Postupne sa k nim pridávali melodické nástroje (husle, klávesy, saxofón či basgitara) a vyprofilovala sa tak súčasná plnokrvná zostava. La3nocubano je dobre namiešaný Worldmusic koktejl so sviežou príchuťou slovenského folkóru.

http://www.la3no.com/

La3nos
https://www.facebook.com/la3nocubano/

la3nocubano
https://www.youtube.com/channel/UCuv30oN2hsSuw1WrhfXZy3A 


Zuzana Smatanová

Vyštudovala Pedagogickú a Sociálnu Akadémiu v Turčianskych Tepliciach (1998-2002) a angličtinu na Štátnej jazykovej škole v Žiline (2002-2003). Počas strednej školy bola štyri roky členkou dievčenského speváckeho zboru Cantus Cantilena, s ktorým koncertovali po celej Európe. Počas štvorročného štúdia sa učila hrať na klavír, flautu, a ako samouk na gitaru. Už ako dvanásťročná napísala svoj prvý text a ako pätnásťročná sa začala venovať skladaniu pesničiek naplno.

V roku 2002 vyhrala prvé súťaže – Amatérska gitara, Zlatý štít Liptova a v roku 2003 vyhrala so svojimi pesničkami autorskú súťaž Coca-Cola Popstar.

Počas svojej doterajšej hudobnej kariéry natočila šesť štúdiových albumov, CD a DVD Live (záznam z turné) a výberovku najväčších hitov a úspešných spoluprác.

„Entirely good“ (2003) / „Svet mi stúpil na nohu“ (2005) / „Tabletky odvahy“ (2007) / „CD a DVD Live“ (2008) / „Gemini“ (2009) – dvojalbum / „Dvere“ (2011) / “Momenty” (2003 – 2013) – výberovka / „Echo“ (2018) – dvojalbum

Je autorkou všetkých svojich textov a hudby. V súčasnosti sa tiež venuje hudobnej produkcii a kresleniu.

Zuzana Smatanová
http://zuzanasmatanova.sk/

Meno organizátora: Kultúrne zariadenia Petržalky
Fotografie
Podobné podujatia
SENZI SILVESTER 2019
Overené podujatieSENZI SILVESTER 2019
DK Zrkadlový háj, Bratislava
MDMS TOUR 2019
MDMS TOUR 2019
Refinery Gallery, Bratislava
LARA FABIAN
LARA FABIAN
AXA aréna NTC Bratislava, Bratislava
Seminár LEONARDO DA VINCI
Overené podujatieSeminár LEONARDO DA VINCI
Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava, Bratislava
Fragile – Vianočný koncert
Fragile – Vianočný koncert
Nemecký kultúrny dom Rača, Bratislava