Kam na výlet: Kúpele Červený Kláštor - Červený Kláštor

Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka,059 06 Červený Kláštor 147, Slovenská republika
49.389239 N 20.422627 E, zobraziť najkratšiu trasu
+421 524822006

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR SMERDŽONKA, sú prvé, po vojne obnovené kúpele na Slovensku. Ich história siaha do prvej polovice 19. storočia, kedy ako prvý začal liečivé účinky tunajšej vody využívať miestny mlynár, ktorý pre záujemcov pripravoval teplé vaňové kúpele vo svojej stodole. Krátko nato bola v roku 1824 postavená prvá kúpeľná budova.
Odvtedy prešli kúpele viacerými zmenami vlastníkov a rekonštrukciami, hlavne po vojnách, ktoré ich značne poškodili, až kým sa ich brány v 50-tych rokoch nezavreli.
V roku 2010 začal nový majiteľ s výstavbou kúpeľného Domu zdravia a už začiatkom roka 2012 sa znovu otvárajú brány kúpeľov v Červenom Kláštore pre širokú verejnosť.
Najväčším bohatstvom a základným kameňom zdravotnej starostlivosti u nás, je jedinečná prírodná liečivá minerálna voda ,,SMERDŽONKA“, ktorá je vďaka svojmu zloženiu bohatému na minerálne látky a sírovodík, predurčená hlavne na liečbu kožných chorôb, ale aj chorôb pohybového aparátu, neurologických chorôb, či ako pitný režim pri poruchách tráviaceho ústrojenstva. Jej liečivé účinky poznali ľudia už oddávna a využívali ju aj mnísi z blízkeho kláštora vo svojej liečiteľskej praxi. Najznámejším z nich bol určite mních Cyprián, podľa ktorého sa táto oblasť nazýva aj krajom lietajúceho mnícha Cypriána.V roku 2014 získali Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka aj vďaka čistému ovzdušiu Pienin štatút klimatických kúpeľov.Dnes sú kúpele v Červenom Kláštore najmodernejšími kúpeľmi na Slovensku. Svojim klientom ponúkame: ozdravné procedúry naordinované našimi lekármi a vykonávané pod dozorom školeného personálu, ubytovanie vysokého štandardu v apartmánoch alebo dvojlôžkových izbách priamo v Dome zdravia, alebo alternatívne ubytovanie v chatovej osade v areáli kúpeľov, stravovanie v štýlovej reštaurácii, kongresové služby i množstvo kvalitných doplnkových služieb. V prípade záujmu, vytvoríme na mieru voľnočasový program.


Podeľte sa o zážitky
Fotografie - tip na výlet
História podujatí na výletnom mieste - Kúpele Červený Kláštor
Zabíjačkové hody a zábava
Zabíjačkové hody a zábava
Kúpele Červený Kláštor, Červený Kláštor