Kurz jogy pre začiatočníkov

Podujatie Bratislava

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kam v Bratislave, Prednášky, besedy, kurzy
Web organizátora:
www.joga-ezoterika.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: 0915066705
Úvodný ukážkový workshop 6.9. 2018, 19:30
v Mandira centre, Košická 43/e, BA
Predstavenie, ako prebiehajú kurzy s ukážkou základných obľúbených cvikov.


Cvičíme tradičným spôsobom, ktorý je odovzdávaný po niekoľko generácií. V praxi sledujeme prúdenie a pôsobenie jemnej (subtílnej) energie v našom tele a následne si uvedomujeme účinky. Je to cesta, ako zamerať pozornosť na seba a spoznávať vlastný vnútorný vesmír, udržať si vyrovnanosť, dynamizmus a zároveň hlboký pokoj.

Ako prebiehajú lekcie:
Hathajoga:
Zahrievacie cvičenie – zostava dynamických cvikov pre natiahnutie, uvoľnenie a zahriatie telesnej štruktúry. Pri praxi dochádza k zvýšenej bdelosti a pozornosti vďaka rozšíreniu vedomia a zároveň k rozprúdeniu vnútornej energie, ktorá vnáša oživenie, sviežosť a povzbudenie.

Ásany – cvičenie telesných pozícií. Inštruktor dbá o správne vytvorenie ásan. Nehovoríme o dokonalom prevedení, ale o správnom postoji tela a o správnom vnútornom vnímaní. Od jednoduchých polôh postupujeme k náročnejším. Po skončení každej pozície si uvedomujeme špecifické účinky, ktoré sú vytvorené vďaka konkrétnej ásane. Inštruktor oznámi základné účinky a nechá priestor na vlastné uvedomenie a sledovanie individuálneho prežitku.

Relaxácia – na záver cvičenia je prospešné uvoľnenie celej bytosti – tela, mysle a nášho vnútra. Dochádza tak k hlbokej regenerácii a upokojeniu. Skrz odpočinok sa rozširuje vedomévnímanie, môžeme tak dosiahnuť blahodarné prežitky harmónie, mieru a vyváženosti. 

Teória: 
Pre kompletnú orientáciu v jogovej praxi je cvičenie doplnené o duchovné znalosti. Od základných tém, prechádzame do širších a zároveň hlbších rovín poznania. Počas teórie tiež popisujeme ďalšie zaujímavé techniky a odporúčania, ktoré sa dajú praktikovať behom individuálnej praxe alebo vedome začleniť do bežných každodenných aktivít alebo si cez ne môžeme vytvoriť prospešný postoj.

Tlačené materiály: 
Kurz je doplnený o jogové znalosti i v tlačenej podobe. Sú to cenné informácie, ktoré pochádzajú z tradičnej historickej, duchovne jogovej literatúry alebo z ústne predávaných utajovaných vedomostí.

Účinky cvičenia často pôsobia ešte niekoľko hodín po skončení kurzu. Všeobecne sa jedná o väčšiu aktivitu, vnútornú vyrovnanosť a o väčší pokoj. Môžete tak zažiť „dynamické upokojenie“.

Na kurz sa prihláste vopred z dôvodu kapacity sály:
joga-ezoterika.sk
isolda@joga-ezoterika.sk
0915 066 705

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Mystérium škola jogy a tantry
Fotografie
Podobné podujatia
KABÁT TOUR 2020
KABÁT TOUR 2020
Štadión Ondreja Nepelu SLOVNAFT Arena, Bratislava
Zvieratka na letisku
Zvieratka na letisku
Divadlo Aréna, Bratislava
TEMNÉ KECY
TEMNÉ KECY
Barrock, Bratislava
Separ OG Tour 2020
Separ OG Tour 2020
Refinery Gallery, Bratislava
DESmod – Teatro set 2020
DESmod – Teatro set 2020
DK Zrkadlový háj, Bratislava