LABYRINTFEST Nitra - Václav Neckář a Bacily

Podujatie Nitra

LABYRINTFEST Nitra - Václav Neckář a Bacily

Koniec leta 2021 vykúzlil na čarovnom mieste Nitrianskeho hradu multižánrový mestský festival Labyrint.,
Hudobné a divadelné špičky si zaradili do svojich kalendárov nové podujatie, ktoré sa stretlo s priaznivou odozvou a nadšenými reakciami. Prípravy na budúci rok sú už v plnom prúde a tak sa návštevníci prvého ročníka, ale aj tí noví môžu už teraz tešiť na večery pod Nitrianskym hradom plné hudby, divadelného a výtvarného umenia.

VÁCLAV NECKÁŘ A BACILY

Prekonal ťažkú chorobu, ale dokázal sa vzoprieť osudu a vrátil sa späť na pódiá vo veľkom štýle.
Posledná dekáda od veľkého návratu na pódiá bola pre Václava Neckářa, ktorí sa pohybuje na hudobnej scéne už takmer 60 rokov, žatvou ocenení. Bol uvedený do Siene slávy, jeho pieseň Půlnoční z filmu Alois Nebel bola ocenená ako skladba roka spoločne s videoklipom a zaradila sa vo vianočnom období medzi najhranejšie v Čechách, ale aj u nás. Ostatný prienik k filmu ale nie je pre Václava Neckářa zďaleka prvou filmovou skúsenosťou. Zažil úspechy aj ako herec, preslávila ho predovšetkým postava v Oskarovom filme Jiřího Menzela "Ostře sledované vlaky" natočenom na motívy rovnomennej novely Bohumila Hrabala. Zahral si aj hlavnú úlohu vo filmoch „Skřivánci na niti“ a v rozprávke „Šíleně smutná princezna“. Naspieval pesničky k filmom, napr. „Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka“ alebo „Páni kluci.“ Od 70. Rokov nahráva a koncertuje so skupinou Bacily, ktorú riadi jeho brat Jan Neckář. Pod Nitrianskym hradom zaznie recitál zostavený z najväčších hitov ako „Stín katedrál, Lékořice, Doktor Dam Di Dam, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě“, ale predstaví zároveň aj novšiu tvorbu.

19:30

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Slížovica 2022
Overené podujatieSlížovica 2022
Agrokomplex, Nitra
Žiadny obrázok
Overené podujatiekoncert Olympic
Nitriansky hrad, Nitra