Lampiónový sprievod v Galante

Podujatie Galanta

Lampiónový sprievod v Galante

Srdečne vás pozývame na tohtoročný Svätomartinský Lampiónový Sprievod v Galante, ktorý sa bude konať dňa 11.11.2016 (piatok), teda presne na Martina, ktorý organizuje Občianske združenie Myšlienka v spolupráci s mestom Galanta a RC Bambuľkovo, za pomoci finančného príspevku od Samsung Electronics Slovakia.
PROGRAM: Od 15.30 hod. vám vo vestibule mestského úradu v spolupráci s animátormi z RC Bambuľkovo ponúkame možnosť vyrobiť s vašimi ratolesťami rôzne jesenné dekorácie, deťom pomaľovať tvár alebo vyrezať jednu z vyše 100 tekvíc. Pre deti pripravíme aj občerstvenie, vodu aj teplý čajík a za svoje snaženie sa im ujde sladká odmena. Pre oneskorencov sme zabezpečili cca 70ks lampiónov, ktoré budete mať možnosť zakúpiť si vo vestibule MsÚ, pričom výťažok poputuje na charitatívny účel pre OZ Dobroprajnosť. Následne o 17.30 hod. sa spoločne zídeme pred MsÚ v Galante a zapálime si svoje lampióniky. Celú túto akciu bude sprevádzať nám dobre známy moderátor z Galanty – Juraj Bača, ktorý vám priblíži aj pôvod tejto slávnosti a súvislosť medzi lampiónmi a legendou o sv. Martinovi. Keďže sa akcia koná 11.11. presne na Martina, príde nás na námestie navštíviť aj ozajstný sv. Martin na koni, ktorý bude viesť náš lampiónový sprievod naprieč Galantou. Aby ste mali šancu pridať sa aj neskôr k nášmu sprievodu, uvádzame trasu, po ktorej pôjdeme v lampiónovom sprievode cez mesto: MsÚ Galanta – Hlavná ulica (bude počas sprievodu úplne uzavretá) - Mestský park Galanta (zadný vchod od ul.Z.Kodálya) - nádvorie NG kaštieľa. Na nádvorí negotického kaštieľa odohráme krátku inscenáciu legendy o sv. Martinovi z Tours. Organizátori pripravili pre deti krátku dobrodružnú hru, pri ktorej bude potrebná i troška odvahy. Po jej splnení deti čaká poklad, ktorý odhalí sv. Martin. Tešíme sa na Vašu účasť a dúfame, že sa v hojnom počte stretneme a spolu strávime príjemné chvíle pri svetlách našich blikajúcich lampiónov.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia