LEN SI POSPI MILÁČIK

Podujatie Bojnice

LEN SI POSPI MILÁČIK

Elegantná dobová komédia Len si pospi miláčik z prelomu 19. a 20. storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul „Finta na bokovky“. Jej slávny autor Georges Feydeau je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik „zašmodrchávania“ zápletky.
Ústrednou postavou diania je tentoraz neverný pán Ribadier, ktorý má vlastnú fintu ako obalamutiť manželku, keď sa vydáva na zálety. Neudrží však jazyk za zubami a pochváli sa priateľovi, netušiac, že je neúspešným pytačom jeho vlastnej ženy. Udalosti tak naberajú rýchly spád. Navyše sa na scéne objaví obchodník s vínom – ináč klamaný manžel milenky pána Riabadiera. Ako v každej tradičnej francúzskej fraške do deja zasahuje služobníctvo a mašinéria plná omylov, klamstiev aj bezbrehej fantázie sa tak rozbieha na plné obrátky… Silné herecké obsadenie v réžii, mimoriadne žiadaného umeleckého šéfa kultového Dejvického divadla v Prahe, Michala Vajdičku dáva predstaveniu punc prvoradej kvality a záruku osobitého umeleckého zážitku. účinkujú: Diana Mórová, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Zuzana Šebová, Marián Labuda ml. vstupné 17,00 € vstupenku už v predaji

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.