Podujatia, akcie Liesek

Adresa - Obecný úrad
442
027 12 Liesek
Kontakty
Telefón: 043 538 42 20, 538 42 27
E-mail: obecliesek.eu.sk
Web obce
Najbližšie podujatia v obci od 29.11.2022
V obci neevidujeme žiadne podujatia. V okrese Tvrdošín nasledovné:
Žiadny obrázok
Overené podujatieVianočný večer 2022 Zuberec
Múzeum oravskej dediny, Zuberec
Fotografie z podujatí v obci Liesek
História podujatí

Obec a jej okolie poskytuje široké možnosti športového, rekreačné a kultúrneho využívania nielen pre vlastných obyvateľov, ale hlavne tvorí potenciál rekreácie, hlavne krátkodobej nielen pre obyvateľov okresného mesta Tvrdošín, ale aj pre širší región. Priamo v obci je pomerne dostatočne  vybudovaná športová infraštruktúra. Pre neorganizovanú telesnú výchovu obyvateľstvu obce slúži športový areál, kde sa nachádza futbalový štadión. V obci je vybudovaná telocvičňa v rámci areálu základnej školy, hokejové ihrisko, 3 detské ihriská. Cez obec prechádza cykloturistická trasa.


Obec každoročne organizuje veľký počet menších, prípadne väčších kultúrnych podujatí.  

Folklórny život v hornooravskej obci Liesek, ktorá je niekoľko rokov spojená s činnosťou folklórneho súboru Skorušina. Folklórny súbor Skorušina vznikol v decembri 1988 v Liesku. Spracúva folklór z celého Slovenska no hlavne bohatý folklór Oravy. Od svojho vzniku sa špecializuje na goralský folklór z Hladovky a Suchej Hory.

Liesek má potenciál pre zachytenie rekreantov svojou ubytovacou a stravovacou kapacitou. Má tiež predpoklady pre ponuku prehliadky kostola sv. Michala, zachovaných dreveníc, krátkych výletov ku kaplnkám a k prameňu čistej a zdravej vody. Má tiež možnosť poskytnúť športové ihrisko pre loptové hry. Po dobudovaní Rekreačného zariadenia Oravský háj s kúpaliskom v údolí potoka Brezovica vzniknú možnosti letnej rekreácie. Ubytovacia a stravovacia kapacita môže slúžiť tiež pre zimnú rekreáciu v existujúcom lyžiarskom Rekreačnom areáli Teplica v údolí potoka Brezovica v k.ú. obce Brezovica. Pre dennú rekreáciu je navrhnuté v platnom územnom pláne rozšírenie plôch verejnej zelene v centrálnej časti obce a na pravom nábreží rieky Oravice. V centre obce sú vybudované parkové úpravy, na nábreží Oravice je navrhnutý ďalší park a rozšírenie športových plôch


Podujatia v obci Liesek. Sekcia tradičné podujatia.

 

 

Organizujete podujatia v obci Liesek ? Pridajte bezplatne Vaše podujatie na stránky AjDnes.sk

Podujatia v obci Liesek. Sekcia knižnice.

 

- 3998/2000-400/4074, Školská knižnica, Staničná 324, 043/5384219,