Longital Divoko Tour // Tabačka

Podujatie Košice

Longital Divoko Tour // Tabačka

PREDPREDAJ: https://goo.gl/IvCeXF

Nový album skupiny nesie názov Divoko a v septembri vychádza na značke SLNKO RECORDS. Po sláčikovom projekte Longital Suita sa skupina z Bratislavy opäť vracia k tvorbe a hraniu v trojici.

Album vychádza 26.9. a vzápätí skupina odštartuje šnúru viac ako dvadsiatich koncertov v slovenských a českých mestách. Nový album Divoko má viac významov. Jeden z tých nosných hovorí „zjednodušme svet“. Nerobiť veci zbytočne zložitými, keď nie sú. Realita je totiž v podstate veľmi jednoduchá. Krok po kroku, minútu po minúte sa rozhodujeme, čo urobíme a keď to urobíme so srdcom, úprimne a s radosťou, všetko čo bude nasledovať potom nesie odtlačok takéhoto rozhodnutia. Shina (spev, basová gitara, sláky), Dano Salontay (gitara, spev, sláky) a Marián Slávka (bicie, klavír, spev) sa touto filozofiou riadia a očividne im to veľmi dobre funguje v kapele aj vo vydavateľstve Slnko Records.

Vizuál albumu dotvárajú fotografie Petry Áčovej

Prvý zverejnený singel a klip z albumu nesie názov Rozpletám. Pieseň prezentuje opäť inú tvár tvorby Longital vzhľadom na návrat k elektrickej gitare a ukulele po niekoľkých rokoch a tiež netypickú rádiovú dĺžku skladby tri a pol minúty. „Rozpletám hovorí o kráse dočasných životných momentov a občasnej potrebe očisty, rozpletenia a hľadania nových cestičiek, ktoré nám môžu pomôcť objaviť stratenú voľnosť a tvorivosť v medziľudských vzťahoch.“ vysvetľuje pozadie názvu novej skladby speváčka a skladateľka Shina.

Miesto konania podujatia: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
Vstupenky: https://goo.gl/IvCeXF
Dátum začiatku podujatia: 3. Decembra 2016 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 3. Decembra 2016 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7291N 21.2559E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Longital Divoko Tour // Tabačka

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Beáta Dubasová
Beáta Dubasová
Central pub nights, Košice
Vyznanie Mariky Gombitovej / Košice
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Košice
STEEL ARÉNA / Košická aréna, Košice
Nocadeň
Nocadeň
Kasárne Kulturpark, Košice
Filip Jančík Tour 2020
Filip Jančík Tour 2020
Evanjelický Kostol, Košice
Nitzer Ebb (UK)
Nitzer Ebb (UK)
Tabačka Kulturfabrik, Košice