Lúčnica - Z tvorby Štefana Nosáľa - Nitra

Podujatie Nitra

Lúčnica - Z tvorby Štefana Nosáľa

Umelecký súbor Lúčnica uvádza program - Z tvorby prof. Štefana Nosáľa, ktorý vychádzal z bohatých tradícií našich predkov.

Umelecký súbor Lúčnica
uvádza program Z tvorby prof. Štefana Nosáľa Spievaj si dievčatko, netrať veselosti, ako si netratí tráva zelenosti Robota, robota na celý deň jej mám, nechce sa mi dariť, kým si nezaspievam

Program tanečného súboru, orchestra a speváckej skupiny Lúčnice, stvárňujúci výber špičkových tanečných choreografií dlhoročného umeleckého vedúceho, choreografa a pedagóga prof. Štefana Nosáľa, zo všetkých hlavných kultúrnych regiónov Slovenska.

Choreografia: prof. Štefan Nosáľ
Hudba: Svetozár Stračina, Igor Bázlik, Zdenko Mikula, Peter Parničan, Róbert Puškár, Marián Veselský, Jaroslav Krček, Martin Čorej Návrhy kostýmov: Šarlota Kiššová, Dagmar Roháčová Účinkuje: Tanečný súbor, spevácka skupina a orchester Umeleckého súboru Lúčnica Orchester vedie: Martin Sleziak

Temperamentné tanečné i vokálne prejavy našich predkov boli súčasťou bežného života pri činnosti, ako bol zber úrody, pranie bielizne, oslavy dožiniek, fašiangov, svadobných hostín, alebo duchovných sviatkov. Práca a pieseň jednoducho odjakživa napĺňali a stále napĺňajú zmysel nášho života. Človek je prácou živý a tanec, hudba i pieseň, ako tvorivé počiny, ho zušľachťujú a pomáhajú mu ten život skrášľovať.
Vychádzajúc z bohatých umeleckých tradícií nášho ľudu, z prostredia roľníckeho, pastierskeho i remeselníckeho, sa chceme týmto myšlienkam priblížiť v scénickom tvare dnešného programu. Prinášame vám v ňom výber z najúspešnejších tanečných choreografií z tvorby profesora Štefana Nosáľa (1927 – 2017), dlhoročného umeleckého šéfa Lúčnice.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
ZEUS
Overené podujatieZEUS
Park M.R.Štefánika, Levice
IMT Smile Summer Tour Nové Zámky
Overené podujatieIMT Smile Summer Tour Nové Zámky
Amfiteáter Nové Zámky, Nové Zámky