Ľudové tradície v Parku Janka Kráľa

Podujatie Zlaté Moravce

Ľudové tradície v Parku Janka Kráľa

Preneste sa s nami do minulosti pálenia jánskych ohňov, pečenia chleba a ľudovej zábavy na podujatí Ľudové tradície v Parku Janka Kráľa, ktoré sa uskutoční 16.6.2019 o 15.00 hod. na Námestí A. Hlinku č. 1 v Zlatých Moravciach (v Parku Janka Kráľa).

Pobočka Ponitrianskeho múzea - Mestské múzeum v Zlatých Moravciach v spolupráci so SSk Zlatomoravčianka a Mestským strediskom kultúry a športu Zlaté Moravce pripravili podujatie Ľudové tradície v Parku Janka Kráľa, ktorým si pripomenieme časť z tradícií našich predkov. Príbeh pálenia jánskych ohňov „rozpovie“ prostredníctvom pásma názornej ukážky FSk Vrštek z Hostia. Do tajov pečenia chleba zavedie FS Kamenec z Machuliniec. Prostredníctvom pásma „Chlebík, to je boží dar“ rozpovie skráteným spôsobom prípravu chleba od siatia obilia až po jeho upečenie s použitím pôvodných rekvizít. Atmosféru dotvorí mladá talentovaná speváčka hrajúca na heligónku Vanesa Korenačková z Dolného Moštenca a SSk Zlatomoravčianka spievaním ľudových piesní. Podujatie Ľudové tradície sa uskutoční 16.6.2019 (nedeľu) o 15.00 hod v Parku Janka Kráľa, Námestie A. Hlinku 1, Zlaté Moravce. Vstup je voľný. Projekt je realizovaný s finančnou podporou NSK a Mesta Zlaté Moravce.

Srdečne Vás pozývame

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia