Lukáš Adamec & Band

Podujatie Košice

Lukáš Adamec & Band

Koncom októbra vyráža slovenský spevák Lukáš Adamec na koncertné turné, na ktorom oficiálne uvedie svoj debutový album s názvom Lukáš Adamec. Chce, aby ľudia počuli skladby z neho aj naživo. Košičanom ich zaspieva v KASÁRNE/KULTURPARK 27. októbra o 19:00 hod.

„Albumu sa celkom darí, čomu sa teším, lebo je to prvý raz, čo sa mi na poli osobnej tvorby podarilo niečo väčšie. Veľmi sa mi páči, som z neho šťastný,“ poznamenal spevák. Pred jeho vydaním zverejnil videoklip k singlu Horúca láska, ktorú nahrával v rómskych osadách Svinia a Poštárka.

Pesničku charakterizuje živý, tanečný rytmus, rómsky temperament a východniarske srdce. Slovenský spevák, ktorý v roku 2011 vyhral spevácku šou Česko Slovenská SuperStar a vlani sa stal víťazom prvej série úspešnej spevácko-zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome, v nej vyznáva lásku kráske z košického sídliska Lunik IX. Tú si zahrala tanečníčka Natália Baloghová.

Štúdiovka, ktorá uzrela svetlo sveta v júli, prináša jedenásť piesní a vznikala od februára do apríla v Prešove. Stretli sa na nej viacerí populárni slovenskí hudobníci. Na basu hral Martin Gašpar, na bicie Marcel Buntaj, perkusie Jozef Dvořák. So sólovými gitarami pomohol Peter Bič, ostatné gitary nahral Tomi Okres a sólo v Horúcej Láske si zahral Peter Tomko. Klávesy Marián Čekovský a Zoli Sallai, saxofón Mário Gapa Garbera, trúbku Pavol Jeňo. Sláčikový LenART Quarter aranžoval Adrián Havran. Produkciu mal na starosti Tomi Okres.

Základ albumu vznikol podľa spevákových slov celkom neplánovane a nenápadne už pred tromi rokmi, keď sa vydal na sólovú dráhu. Na svojom debute skĺbil viacero hudobných žánrov. Štúdiovka obsahuje nielen tvrdšie rockové skladby, ale aj jemnejšie ladené balady. Lukáš najradšej spieva po slovensky a také piesne, ktoré sa dajú zahrať na gitare pri táboráku alebo doma. Nazval ich východné. „Je to živá hudba od srdca a taký je aj môj album,“ podotkol Lukáš Adamec.

V rodnom meste svojim priaznivcom od srdca zaspieva koncom októbra aj osvedčené hity obľúbených interpretov a piesne, ktoré v jeho podaní zazneli v rôznych televíznych reláciách. Vystúpi spolu s kapelou, ktorú tvoria Tomi Okres – gitara vokály, Jozef Dvořák – bicie, perkusie, vokály, Matej „Lazy“ Lazár – klávesy a Martin "Miťo" Samuely - basa.

Miesto konania podujatia: KASÁRNE/KULTURPARK, Kukučínova 2, Košice
Vstupenky: http://ticketware.eu/p/5sih
Dátum začiatku podujatia: 27. Októbra 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 27. Októbra 2017 22:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7141N 21.2564E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Lukáš Adamec & Band

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: K13 - Košické kultúrne centrá
Fotografie
Podobné podujatia
Vyznanie Mariky Gombitovej / Košice
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Košice
STEEL ARÉNA / Košická aréna, Košice
Vyznanie Mariky Gombitovej / Košice
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Košice
STEEL ARÉNA / Košická aréna, Košice
Beerfest Trenčín 2020
Beerfest Trenčín 2020
Areál výstaviska EXPO CENTER, Trenčín
Vyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Overené podujatieVyznanie Mariky Gombitovej / Bratislava
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Bratislava
Fragile SK Vianočný koncert
Fragile SK Vianočný koncert
Bratislava-Rača, Bratislava