Mach Lukáš: Ve středu + Paralelní svět

Podujatie Nitra

Mach Lukáš: Ve středu + Paralelní svět

V piatok 6.októbra o 18:00 hodine otvoríme výstavu mladého českého fotografa Lukáša Macha z Uherského Hradišťa, ktorý sa venuje analógovej fotografii. Hudobný hosť: Ondrej Vydarený.

Lukáš predstaví v Trafačke svoje dva inscenované súbory:

VE STŘEDU (2017)
Moment, kdy se ocitnete ve středu samoty a kolem vás téměř nic není. Jako když hledíte na prázdné zrcadlo, ve kterém se žádné odrazy nekonají. Jako když není nic, co by bylo blízké a živé a vyvedlo nás z této bezvýchodné změti zmatku a prázdna…

PARALELNÍ SVĚT (2017)
Ve stejných tělech stejné pocity a nepatrné propojení, co jde spatřit vlevo, vpravo, přede mnou i za mnou. Zdánlivé rozdíly schované pod drobným nánosem v pórech kůže a pod skořápkou duše, která je tajně skryta všemu fyzickému. Nejsou zdánlivé, jen povrchní. Jsou smazatelné pouhým zlomkem vteřiny uvědomění. Uvnitř je totiž stejně vše stejné. Je to procitnutí do světa. Do světa podobnosti, který je vlevo, vpravo, přede mnou i za mnou…

Lukáš Mach
Narodený v roku 1992 a pochádzající z Uherského Hradišťa. Vyštudoval odbor Výrobné inžinierstvo na Technologickej fakulte na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne. Zo začiatku svojej tvorby, od roku 2010, sa samoštúdiom venuje výhradne analógovej fotografii. Neskoršie pokračuje aj s digitálnou fotografiou a zaoberá sa čiernobielým procesom spracovania negatívov a pozitívov. Po nejakej dobe sa vracia späť k analógovej fotografii i jej klasickému spracovaniu. Základom sú pre neho prírodné svetelné podmienky, čiernobiely film a Zenit. Postupne začína tvoriť inscenované súbory s dôrazom na koncept a myšlienku, čo je vždy základným prvkom súborov. Najčastejším motívom jeho tvorby je žena uprosted surovej atmosféry. Vo svojich súboroch fotografií uplatňuje minimalizmus, metaforu, geoetriu a kontrast spoločne so zrnom, na čom si zakladá svoj rukopis.

www.machlukas.com

Výstava potrvá do 3.novembra.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Miesto konania podujatia: Fotogaléria Trafačka, Janka Kráľa 65, Nitra
Dátum začiatku podujatia: 6. Októbra 2017 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 6. Októbra 2017 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.3115N 18.0776E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Mach Lukáš: Ve středu + Paralelní svět

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Fotogaléria Trafačka
Fotografie
Podobné podujatia
Oblastná výstava psov Pezinok 2020
Oblastná výstava psov Pezinok 2020
Rose Speedlight Dog Camp, Pezinok
Cassovia Bonsai 2020
Cassovia Bonsai 2020
Botanická záhrada, Košice
Výstava "Akvarelový kaleidoskop"
Overené podujatieVýstava "Akvarelový kaleidoskop"
CompanyArt, Palisády 33, Bratislava, Bratislava
2. SEM - Medzinárodné art sympózium
Overené podujatie2. SEM - Medzinárodné art sympózium
Ateliér.EM, Gorazdova 31, Bratislava, Bratislava