Magyar Állami Népi Együttes

Podujatie Košice

Magyar Állami Népi Együttes

Kolozsvári piactéren - Na trhovisku v Kolozsvári - predstavenie Maďarského štátneho ľudového súboru - Magyar Állami Népi Együttes z Budapešti

Centrum kultúry Košického kraja srdečne všetkých pozýva na predstavenie
Maďarského štátneho ľudového súboru (Magyar Állami Népi Együttes) s názvom Na trhovisku v Kolozsvári v Divadle GRAND v Košiciach 25. júna 2022 o 19.00 hod.

Na trhovisku v Kolozsvári

V súčasnej dobe nákupných centier sa už väčšinou zabúda na to, ale nie je tomu tak dávno,
že v živote mesta a obce bolo centrom diania trhovisko. Nebolo tomu inak ani v Kolozsvári. Stretávali sa tu remeselníci a obchodníci zo širokého okolia, aby predali svoje výrobky a tovar. Trhovisko bolo po úspešnom dni centrom zábavy nielen pre predajcov, ale i mladých, ktorí sa tu zoznamovali a ľudia z okolia si tu pri stretnutí medzi sebou vymieňali informácie aj klebety. Prostredníctvom poetického jazyka ľudovej hudby a tanca nás predstavenie Maďarského štátneho ľudového súboru imaginárne vtiahne do atmosféry Kolozsvárskeho trhoviska – bez snahy o úplnosť, ale otváraním historických perspektív na horizonte pamäti.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Calin + Marko Damian live
Overené podujatieCalin + Marko Damian live
Tabačka Kulturfabrik, Košice
Spievankovo Naj Hity
Overené podujatieSpievankovo Naj Hity
Kresťanské centrum AC, Košice