Malý Dobrofest 2022

Podujatie Trnava

Malý Dobrofest 2022

Dobré tóny na Malom Dobrofeste v Trnave

30 rokov od prvého Dobrofestu

Koncom augusta v Trnave znova zaznie jedinečný zvuk rezofonickej gitary - dobro na hudobnom festivale Malý Dobrofest 2022. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch festival nesie podtitul Koncert pre Johna Dopyeru a ako to vyplýva už z jeho názvu, bude venovaný pamiatke významného slovenského rodáka Jána / Johna Dopyeru (1893-1988), vynálezcu rezofonickej gitary, ktorý vyrastal v Dolnej Krupej pri Trnave a Mesto Trnava mu v roku 2003 udelilo Čestné občianstvo in memoriam.

Podujatie pripomenie aj výročie pôvodného hudobného festivalu Dobrofest-Trnava, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v auguste pred 30 rokmi a ktorý v minulosti výraznou mierou prispel k zviditeľneniu Trnavy i celého Slovenska na medzinárodnej hudobnej scéne. Práve v jeho stopách pokračuje Malý Dobrofest. Uskutoční sa znova v letnom termíne v piatok 26. augusta, skoro na deň presne ako prvý ročník jeho „veľkého“ predchodcu. Podobne ako v predchádzajúcom roku bude pod holým nebom ako open-air festival na Nádvorí - priestore súčasnej kultúry na Štefánikovej ulici 4 v historickom centre Trnavy.

Organizátori festivalu pripravili pre návštevníkov pestrú ponuku kvalitnej muziky v podaní viacerých domácich i zahraničných umelcov, ktorú bude spájať špecifický zvuk dobra. Hudobní fanúšikovia sa takto v posledný augustový piatok budú môcť stretnúť s trnavskému publiku dobre známym americkým country spevákom a gitaristom Willie Jonesom. V jeho sprievodnej kapele hosťuje aj jeden z najlepších slovenských hráčov na dobro - Milan Benkovič. Ozdobou celého podujatia bude nepochybne charizmatická bluesová a jazzová speváčka a gitaristka Magda Magic Piskorczyk z Poľska, s ktorou bude účinkovať vynikajúci dobrista a slidegitarista Jedrzej Kubiak a v neposlednom rade sa môžeme tešiť aj na country-folk-rock výbornej českej partičky Prsten z Plzne. S hosťami z Čiech bude zasa hrať slovenský dobrista Henrich Novák, ktorý je právom považovaný za európsku extratriedu na svojom nástroji.

Záujemci z radov návštevníkov festivalu si budú môcť v piatok a v sobotu prezrieť aj nedávno reinštalovanú výstavu v trnavskom Dome hudby, ktorá je jedinou stálou muzeálnou expozíciou venovanou rezofonickým gitarám na svete.

Organizátorom podujatia je Trnavská hudobná spoločnosť o .z., ktorá na Malý Dobrofest 2022 pozýva všetkých priaznivcov dobrej hudby.

Festival sa uskutoční v piatok 26. augusta v Trnave, v priestoroch Nádvoria na Štefánikovej ulici č. 4. Začiatok o 19.30 hodine a vstup voľný.

Festival z verejných zdrojov podporilo Mesto Trnava.

Partnermi festivalu sú Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Kultúrne centrum Malý Berlín, Libros, Edit Print, Penzión Oáza, WebHouse a HALADA advokátska kancelária.

Program Malý Dobrofest 2022
19.30 h Prsten (CZ) feat. Henrich Novák (SK) 20.45 h Magda Magic Piskorczyk & Jedrzej Kubiak (PL) 22.00 h Willie Jones Band (USA/SK) feat. Milan Benkovič (SK)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia