MARCO MENDOZA

Podujatie Nové Mesto nad Váhom

MARCO MENDOZA

Marco Mendoza je známy zo svojho pôsobenia napríklad v skupinách The Dead Daisies, Whitesnake, Journey, Thin Lizzy, Ted Nugent, Blue murder... ,tentoraz k nám zavíta opäť so svojím sólovým produktom a nadväzuje tak na veľmi úspešné turné „Viva la rock“, ktoré odštartoval už predminulý rok.

Marco je jedným z najviac vyťažených a najvyhľadávanejších basgitaristov súčasnosti. Rodák zo San Diega od piatich rokov vyrastal v mexickej Tijuane. Marco vyrastal v hudobnej rodine, a tak už v ranej mladosti hral na gitare. Prvým albumom, na ktorom sa objavil, bol sólový album Billa Warda z Black Sabbath, nazvaný Ward One: Along The Way. Písal sa rok 1990. O rok neskôr ho vynikajúci gitarista John Sykes berie do formácie Blue murder, kde pôsobí do roku 1992 a podieľa sa na albume „Nothin‘ But Trouble“. V ďalšom roku sa ešte objavil na živom „Screaming Blue Murder“, zároveň však už funguje so znovuobjavenými Thin Lizzy (spolu so Sykesom, Gorhamom, Whartonom a Brianom Downeyem). Kapela nepravidelne koncertuje a v roku 2000 vydáva album One Night Only. V tom čase už Mendoza začína na ďalšie tri roky nahrávať a cestovať po boku gitarového šialenca Teda Nugenta. Počas svojho pôsobenia v Thin Lizzy Marco stíha nahrávať ešte niekoľko albumov Johna Sykesa a ďalších umelcov a v roku 2000 sa objaví na sólovom albume Davida Coverdala „Into The Light“. Rok 2004 sa u Marca nesie v znamení turné s kapelou Whitesnake, avšak v ďalšej sezóne sa opäť vracia na dva roky do Thin Lizzy. Neskôr prijíma ponuku Georga Lynche (ex-Dokken) a pokračuje v koncertovaní s jeho formáciou Lynch Mob. V roku 2021 je súčasťou americkej hviezdnej kapely Journey a opäť hrá na veľkých pódiách v Amerike. Okrem spolupráce s mnohými ďalšími hudobníkmi na ich projektoch sa niekoľko rokov objavoval v radoch kapely Black Star Riders (nasledovníka Thin Lizzy), alebo vo fantastickej americko-austrálskej kapele The Dead Daisies s Johnom Corabim, spevákom Motley Crue.

Okrem rôznorodých spoluprác, Marco je aktívny aj vo svojej sólovej kariére. V roku 2007 nahral svoj prvý sólový album Live For Tomorrow, o tri roky neskôr, v 2010 bol vydaný album Casa Mendoza a v 2018 vynikajúci Viva La Rock. Ani počas dvoch ťažších rokov, kedy kvôli opatreniam boli rušené mnohé podujatia, Marco nezaháľal. Pripravuje svoj ďalší sólový album, ktorý plánuje vydať tento rok a na konci roka 2021 mu vyšla kniha „Showtime“, mapujúca jeho život, hudobnú kariéru a projekty, ktorých sa zúčastňuje. Príjemným prekvapením pre fanúšikov sú fotky, ktoré mu mohli do knihy posielať a Marco ich na záver, ako poďakovanie svojej fanúšikovskej základni, v knihe uvádza.

Dôležité je spomenúť kapelu, s ktorou Marco vyráža na turné v tomto roku. Na Slovensku s ním zahrá Kyle Hughes, vynikajúci bubeník, ktorý pôsobí v kapele Bumblefoota (ex-Guns n Roses), alebo sa objavuje v Oliver/Dawson Saxon či doprovodnej kapele Grahama Bonneta (ex-Rainbow, Alcatrazz). Na gitare bude hrať, rovnako ako už na niekoľkých predchádzajúcich Marcových turné, britský gitarista Mickey McCrystal, ktorý pôsobí v kapele Tygers Of Pan Tang.

20:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieQueenmania - tribute to Queen
Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
Vdeli ( Austrália)
Overené podujatieVdeli ( Austrália)
Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
Oravia Deep Purple Revival
Overené podujatieOravia Deep Purple Revival
Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
Cigánski diabli
Overené podujatieCigánski diabli
Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
Žiadny obrázok
Overené podujatieFLAMENGO reunion session
Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
The Backwards – Beatles Show
Overené podujatieThe Backwards – Beatles Show
Blue Note, Nové Mesto nad Váhom