Martin: Od Tatier k Aralu

Podujatie Martin

Martin: Od Tatier k Aralu (Na Jawe Pionier do Kazachstanu k Aralskému jazeru)

Video, slide show a rozprávanie banskobystického cestovateľa Mareka Slobodníka z cesty ku Aralskému jazeru na Jawách Pionier.

Na začiatku nas kamáratov otec vyprovokoval, že vraj s tými starými pinčlami, v ktorých sme sa každý deň na dvore vŕtali, nedôjdeme ani za dedinu. A tak partia piatich trápičov malých kubatúr vyrazila do Rumunska. Neskôr sa Ďuro, ako tlačiar dostal k obrázkom vysychajúceho Aralského jazera a cieľ cesty na ďalší rok bol jasný. Uvidieť na vlastné oči jednu z najväčších ekologických katastrôf, zapríčinenú človekom, dokým kedysi štvrté najväćšie jazero sveta úplne nevyschne. Pravdaže na našich osvedčených Pionieroch. Štyria cestovatelia, 2 mesiace na cestách, 10 tisíc kilometrov na jedných z najhorších dvojstopých motorových dopravných prostriedkov.
Vstupné: 4€ len na mieste

Miesto konania podujatia: Včelín Music Bar, Záturčianska, Martin
Dátum začiatku podujatia: 6. Septembra 2016 19:00
Pravdepodobné súradnice: 49.0874N 18.9221E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Martin: Od Tatier k Aralu (Na Jawe Pionier do Kazachstanu k Aralskému jazeru)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia