ME vo volejbale žien - EuroVolley 2019

Podujatie Bratislava

Historický šampionát volejbalistiek v Bratislave!

Bratislava bude v závere augusta hostiť športový sviatok - v hlavnom meste Slovenska sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstavia najlepšie európske volejbalistky. Seniorský kontinentálny šampionát vo volejbale sa na našej pôde uskutoční prvýkrát v histórii a chýbať nebudú, samozrejme, ani domáce reprezentantky.

VSTUPENKY: www.ticketportal.sk

Tohtoročné majstrovstvá Európy sú prelomové v dvoch smeroch - po prvý raz sa konajú v štyroch krajinách (Slovensko, Turecko, Poľsko, Maďarsko) a majú rekordný počet účastníkov (24). V šesťčlenných skupinách, ktorých zloženie určil minulotýždňový žreb v Istanbule, na každého účastníka čaká päť súbojov a štyria najlepší z každej skupiny postúpia do osemfinále.

VSTUPENKY: www.ticketportal.sk

Slovenky sa v základnej D-skupine stretnú s atraktívnymi aj hrateľnými súpermi - s Ruskom, Nemeckom, Bieloruskom, Španielskom a Švajčiarskom. Rusky sú rekordérky histórie MS (7 titulov), ME (19 titulov) aj OH (4 tituly), väčšinu prvenstiev získali ako ZSSR. V európskom rebríčku im patrí 3. miesto, Nemky v ňom figurujú na 6. priečke. S Bieloruskami a Španielkami sa Slovenky konfrontovali vlani v Zlatej európskej lige, Švajčiarky sú outsiderky skupiny.

VSTUPENKY: www.ticketportal.sk

Naše dievčatá vstúpia do šampionátu v piatok 23. augusta proti Španielkam, o deň neskôr si zmerajú sily so Švajčiarkami. Po dni voľna nastúpia Slovenky v pondelok proti Bieloruskám a v utorok proti Nemkám, boje v skupine uzavrú opäť po voľnom dni vo štvrtok proti favoritkám skupiny Ruskám. Prvé štyri zápasy SR v skupine sa začnú o 20.00 h, na záver s Ruskom o 15.30 h.

Majstrovstvá Európy odohrajú v Bratislave, Ankare, Lodži a Budapešti. Od osemfinále sa hrá na jeden zápas. Každá krajina hostí dva osemfinálové zápasy, štvrťfinále odohrajú v Turecku a Poľsku, semifinále a zápasy o medaily v Ankare. Ambasádorkou ME v Bratislave je Adriana Marčeková, šesťnásobná slovenská volejbalistka roka počas žrebu v Istanbule vyžrebovala jeden z výkonnostných košov.

ME žien EuroVolley 2019 (23. augusta - 8. septembra):

A-skupina (Ankara): Turecko, Srbsko, Bulharsko, Francúzsko, Fínsko, Grécko
B-skupina (Lodž): Poľsko, Taliansko, Belgicko, Ukrajina, Portugalsko, Slovinsko
C-skupina (Budapešť): Maďarsko, Holandsko, Chorvátsko, Azerbajdžan, Rumunsko, Estónsko
D-skupina (Bratislava): SLOVENSKO, Rusko, Nemecko, Bielorusko, Španielsko, Švajčiarsko


Program ME v Bratislave - Zimný štadión Ondreja Nepelu:

D-skupina:

piatok 23. 8.: Bielorusko - Rusko (14.30), Švajčiarsko - Nemecko (17.00), SLOVENSKO - Španielsko (20.00)
sobota 24. 8.: Nemecko - Španielsko (17.30), Švajčiarsko - SLOVENSKO (20.00)
nedeľa 25. 8.: Rusko - Švajčiarsko (17.30), Španielsko - Bielorusko (20.00)
pondelok 26. 8.: Nemecko - Rusko (17.30), SLOVENSKO - Bielorusko (20.00)
utorok 27. 8.: Španielsko - Švajčiarsko (17.30), Nemecko - SLOVENSKO (20.00)
streda 28. 8.: Nemecko - Bielorusko (17.30), Rusko - Španielsko (20.00)
štvrtok 29. 8.: SLOVENSKO - Rusko (15.30), Švajčiarsko - Bielorusko (18.00)

Osemfinále:
nedeľa 1. 9.: ??? - ??? (15.30), ??? - ??? (18.00)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia