Medzi Nami: premietanie filmu a beseda

Podujatie Piešťany

Medzi Nami: premietanie filmu a beseda
Pridať do môjho kalendára
Kino, Prednášky, besedy, kurzy
Web organizátora:
www.mamanablizku.sk
Ďalšie podujatia v meste Piešťany

Medzi Nami: premietanie filmu a beseda

Na jeseň minulého roku sa zo slovenských médií začala valiť vlna vášnivých diskusií vyvolaných novo vzniknutým filmom Medzi nami od režisérky Zuzany Límovej. Ide o dokument zachytávajúci bežnú pôrodnícku prax v slovenských pôrodniciach, výpovede žien o svojich pocitoch počas pôrodu, ale aj výpovede lekárov a pôrodných asistentiek, ktoré naznačujú ich názor na súčasný systém zdravotnej starostlivosti o rodiace ženy.

Skôr než som mala možnosť tento dokument vidieť, intenzívne som sledovala články, blogy, rozhovory a online diskusie žien aj odborníkov, v každej skupine boli zástanci oboch protipólov vyhrotenej diskusie. Táto téma sa ma silno dotýka, nielen preto, že som trojnásobná matka, rodila som každé dieťa v inej pôrodnici a čo-to som už z prostredia pôrodných sál odpozorovala.

Ako laktačná poradkyňa sa často stretávam s mladými matkami v prvých týždňoch po pôrode, keď sú ich zážitky ešte čerstvé. Veľakrát som už videla veľké slzy, veľký zármutok a sklamanie, ublíženie a frustráciu, keď sa rozhovorili o svojom pôrode. Je mi veľmi ľúto, že sa to takto bežne deje a práve preto si myslím, že film Medzi nami je veľmi dôležitý pre otvorenie diskusie.

Preto pozývam všetkých, ktorí sa narodili, ktoré už niekedy rodili, ktoré sa ešte len niekedy rodiť chystajú a uvedomujú si, aký vplyv na náš život má to, ako rodíme a ako sme sa narodili.

Po premietaní cca 60-minútového filmu budeme mať možnosť diskutovať, klásť otázky a zamýšľať sa nad témou slovenského pôrodníctva spolu s autorkou filmu, Zuzanou Límovou a predsedníčkou organizácie Ženské Kruhy, Zuzanou Kriškovou.

#trebaotomhovorit #dostboloticha #porod #slobodnavolba #respektkrodiacejzene

Miesto konania podujatia: Kino Fontána, Beethovenova 1, Piešťany
Dátum začiatku podujatia: 20. Februára 2018 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 20. Februára 2018 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.5921N 17.8352E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Medzi Nami: premietanie filmu a beseda

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Sprievodca materstvom Piešťany
Fotografie
Podobné podujatia