Medzinárodný festival DFS Krojované bábiky

Podujatie Kežmarok

Medzinárodný festival DFS Krojované bábiky
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Kultúra, Podujatia pre deti
Web organizátora:
vsfzpp.sk/
Ďalšie podujatia v meste Kežmarok
Podrobnejšie informácie: vsfz.slovakia@gmail.com

V súčasnosti už 6 dňový festival má priebeh každý deň iný a na inom mieste. Jeho realizácia prebieha v mestách Poprad, Kežmarok a okoli, i v meste Stropkov. Festival spoluorganizujú podtatranské kolektívy, ktoré si pozývajú svojich priateľov - hostí zo Slovenska a zahraničia. Na pamiatku si medzi sebou vymieňajú bábiku - symbol kolektívu a detskej hravosti. Hostia si tento prezent odnášajú na pamiatku domov a podtatranské súbory odovzdávajú svoje prezenty - Krojované bábiky do Múzea v Stropkove. Akt výmeny bábik krojovaných bábik prebieha v Slávnostnom galaprograme v Kežmarku. Festival sa realizuje každoročne, pričom v priemere prichádza na festival 4-6 zahraničných súborov. Toho roku to budú súbory z Bulharska, Maďarska, Poľska, Ruska, Lotyšska. Festivalu sa spolu zíčastní 17 súborov z podtatransko - prešovského regiónu,  Bratislavy a zahraničia. Počas festivalu sú pre účastníkov pripravené hlavné galaprogramy i výchovné koncerty, pre popularizovanie folklóru medzi deťmi a mládežou.

Organizátori radi privítajú ďalších účastníkov, s ktorými nadobudne festival originálny ráz, lebo každý ročník festivalu je originálny a famózny.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: VsFZ
Fotografie
Podobné podujatia