MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL FILMOVÝCH KLUBOV - FEBIO 2016

Podujatie Banská Bystrica

MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL FILMOVÝCH KLUBOV - FEBIO 2016

Program na apríl 2016

Medzinárodný festival filmových klubov – FEBIO 2016

4.4. pondelok 19.30
(105´ ) JÁ, OLGA HEPNAROVÁ
Príbeh mladej ženy, ktorá v roku 1973 nasadla do nákladného auta a v centre Prahy a zabila osem ľudí. Svoj čin považovala za akt pomsty spoločnosti, ktorá jej celý život ubližovala... Film sa snaží nájsť príčiny jej strašného agresívneho činu.
+ ocenený film zo súťaže krátkych filmov MFFK 2016 
2016 réžia: Tomáš Weinreb, Petr Kazda ČR/Franc/SR

5.4. utorok 18.00
(90´ ) ZKÁZA KRÁSOU
Lída Baarová – herečka, pre ktorú bola jej krása najväčším darom i prekliatím zároveň. Rýchlo sa stala najväčšou československou filmovou hviezdou a dokázala si podmaniť aj najobávanejších mužov tých čias. Mimoriadne úprimný portrét ženy, ktorej na vrchole kariéry ležal svet pri nohách.
2015 réžia: Helena Třeštíková, Jakub Hejna ČR
5.4. utorok 20.00
(100´ ) CESTA DO ŘÍMA
Nesmelý strážnik z pražskej galérie sa dozvie, že umiera, ukradne preto obraz, aby ho predal v Ríme a získal tak peniaze pre tibetského liečiteľa. Film s humorom a nadhľadom otvára základné ľudské otázky a je plný odkazov na klasické filmové diela.
2015 réžia: Tomasz Mielnik ČR/Poľsko 

6.4. streda 18.00
(100´ ) CESTA VZHŮRU
Radek Jaroš vystúpil ako prvý Čech na poslednú horu Koruny Himalájí K2 za prítomnosti kamier. Film je pre diváka príležitosťou absolvovať s horolezcami strastiplnú cestu na vrchol a stať sa na chvíľu súčasťou expedície.
2015 réžia: David Čálek ČR/SR
6.4. streda 20.00
(97´ ) MUSTANG
V severnom Turecku päť sestier cestou zo školy nevinne žartuje s chlapcami. Domnelá nemorálnosť vyvolá škandál s nečakanými rozmermi a ich domov sa postupne mení na väznicu. Film rozpráva o túžbe po slobode i vzbure proti tradíciám a bol nominovaný na Oscara v kategórii najlepší zahraničný film!
2015 réžia: Deniz Gamze Ergüven Fran/Nem/Tur/Katar

7.4. štvrtok 18.00
(80´ ) DAVID
David je dvadsaťročný mladík s mentálnym hendikepom, zvyknutý na jednoduchý život v dusivej atmosfére svojej rodiny. Vydáva sa na cestu do Prahy, kde sa nevinný výlet zmení na psychedelickú púť, plnú nečakaných situácií, sexuálnych zážitkov i balansovania na tenkej hranici života a smrti. Odvážny debut zdobí skvelý herecký výkon hlavného predstaviteľa.
2015 réžia: Jan Těšitel ČR
7.4. štvrtok 20.00
(70´ ) ZEM, KTORÁ HĽADÁ SVOJE NEBO
Príbeh jednej horehronskej obce cez osudy jej obyvateľov. Realita súčasného Slovenska, hľadanie zmyslu bytia, vzťah ku svojej zemi, ale aj udržiavanie tradícii ľudovej kultúry a folklóru. Príbeh človeka, ktorý sa vždy znova púšťa do zápasu o vlastný zmysel života.
/Predstavenia sa zúčastní delegácia tvorcov!!!/ 
2016 réžia: Erik Praus SR


Zmena programu vyhradená.
Vstupné pre členov FK 2,00 € ostatní 4,00 €
Preukazy na rok 2016 v cene 3€ zakúpite pred predstavením v priestoroch múzea.
Zakúpením členského preukazu podporujete činnosť filmového klubu!!! 
www.muzeumsnp.sk www.kamdomesta.sk www.asfk.sk

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia