Melódie jari v maľbách Nattely Ovsiienko | Vernisáž výstavy

Podujatie Košice

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Výstavy a veľtrhy
Web podujatia:
www.vymenniky.sk
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk

Ukrajinská akademická maliarka, Ing. Nattela Ovsiienko, maľuje už dobrých 40 rokov. Pochádza pôvodom z Omsku a rada maľuje svoje obrazy z duše na plátno, s radosťou a láskou. Jej výstavy s názvom Melódie jari sa dočkáme vo Výmenníku Štítová už od 5. apríla.

Nattela preferuje najmä kreslenie olejomaľbou, ale používa aj akvarely a rada si pomôže aj maliarskou špachtľou. Jej výstavy sa ocitli okrem iného aj v Kyjeve, Sanoku či u nás v Prešove, Sabinove, Bardejove a Starej Ľubovni. Je účastníčkou mnohých plenérov doma aj v zahraničí - Poľsko, Slovensko, Maďarsko, rovnako jej obrazy vlastnia aj súkromníci v Indii, Poľsku, Turecku, Slovensku či Malte.

Inšpiráciou je pre ňu krásna príroda, voňavé kvety, zvieratá či miesta, ktoré v živote navštívila. Rovnako sa zaujíma aj o mestské motívy s väčším záujmom o prírodu. Podľa samotnej Nattely je celok ako taký veľmi dôležitý - rovnako by sa nemalo zabúdať ani na detail a tiež hlavne na plnokrvný kolorit. Práve vďaka nemu dokáže autorka vyjadriť úprimný vzťah, emócie a nálady, modeluje tvar a priestor.

Okrem zátiší rada maľuje aj krajinu, ktorú zachytáva v kompozíciách teplých okrovo hnedých, zelených alebo studených tónoch v závislosti od nálady konkrétneho ročného obdobia. V pohľadoch na majestátnosť a pokoj krajiny autorka hľadá krásu a únik od moderného, uponáhľaného súčasného sveta.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Košické Hanusove Dni 2019
Overené podujatieKošické Hanusove Dni 2019
FUGA-kultúrne centrum kresťanov, Košice
Viva Talent Festival (VTF20)
Overené podujatieViva Talent Festival (VTF20)
Historická radnica, Košice
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice