Melódie jari v maľbách Nattely Ovsiienko | Vernisáž výstavy

Podujatie Košice

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Výstavy a veľtrhy
Web podujatia:
www.vymenniky.sk
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk

Ukrajinská akademická maliarka, Ing. Nattela Ovsiienko, maľuje už dobrých 40 rokov. Pochádza pôvodom z Omsku a rada maľuje svoje obrazy z duše na plátno, s radosťou a láskou. Jej výstavy s názvom Melódie jari sa dočkáme vo Výmenníku Štítová už od 5. apríla.

Nattela preferuje najmä kreslenie olejomaľbou, ale používa aj akvarely a rada si pomôže aj maliarskou špachtľou. Jej výstavy sa ocitli okrem iného aj v Kyjeve, Sanoku či u nás v Prešove, Sabinove, Bardejove a Starej Ľubovni. Je účastníčkou mnohých plenérov doma aj v zahraničí - Poľsko, Slovensko, Maďarsko, rovnako jej obrazy vlastnia aj súkromníci v Indii, Poľsku, Turecku, Slovensku či Malte.

Inšpiráciou je pre ňu krásna príroda, voňavé kvety, zvieratá či miesta, ktoré v živote navštívila. Rovnako sa zaujíma aj o mestské motívy s väčším záujmom o prírodu. Podľa samotnej Nattely je celok ako taký veľmi dôležitý - rovnako by sa nemalo zabúdať ani na detail a tiež hlavne na plnokrvný kolorit. Práve vďaka nemu dokáže autorka vyjadriť úprimný vzťah, emócie a nálady, modeluje tvar a priestor.

Okrem zátiší rada maľuje aj krajinu, ktorú zachytáva v kompozíciách teplých okrovo hnedých, zelených alebo studených tónoch v závislosti od nálady konkrétneho ročného obdobia. V pohľadoch na majestátnosť a pokoj krajiny autorka hľadá krásu a únik od moderného, uponáhľaného súčasného sveta.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice
Rozhybkosti 2020
Rozhybkosti 2020
Kasárne Kulturpark, Košice
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice
Rozhybkosti 2020
Rozhybkosti 2020
Kasárne Kulturpark, Košice