Merchandise USA

Podujatie Košice

Merchandise USA + Talent Transport SK // Tabačka

Americká kapela Merchandise vznikla zhruba pred desiatimi rokmi v Tampe na Floride. Albumová novinka A Corpse Wired for Sound je novou kapitolou histórie tejto hardcorom a noisom formovanej partie.

Po albume z roku 2014 After the End - dielom, ktoré celá kapela nahrala v skrini — sa Merchandise zredukovali na trio v zložení Carson Cox (spev, electronika), Dave Vassalotti (gitara, electronika) a Pat Brady (basová kgitara). Odišli do mesta Rosà v Taliansku na svoju prvú session v štúdiu s miestnym producentom ICIO. Deväťskladbové dielo A Corpse Wired for Sound bolo napoly nahraté v štúdiu a napoly doma v Tampe, rovnako ako v Coxovej novej základni v New Yorku a Berlíne.

Metalový názov albumu je inšpirovaný sci-fi poviedkou JG Ballarda, ale zároveň vystihuje momentálne rozpoloženie kapely. "Pre After The End sme sa znovuzrodili ako rocková kapela, hovorí Vassalotti, "a potom sme hneď umreli. Nemohlo to vydržať. Výsledkom je táto mrtvolka z oboch strán Atlantiku. Spieva naveky všetkému navzdory." Cox pokračuje: "je to o pravdivosti dospievania. So sebou si priateľov ani milenky nevezmete. Je to o nájdení pokoja a mieru v tejto osamelosti."

Druhá skladba z A Corpse Wired for Sound End of the Week je o osobnej reflexii a hrôze," hovorí Cox. Klip je poctou talianskému režisérovi Michelangelovi Antonioniovi a jeho filmom Zvätšenina a Zabriskie Point. "Rozbité zrkadlo nie je len symbol smrti," vysvetľuje Cox. "Je to rozbitý obraz humanity, ktorý sa odráža na všetkých ktorí čítajú denné správy. Realita je dnes nesmierne horúce sústo. Ľudia zla, ktorí tvoria spoločnosť, sa každý deň prebudia a pozrú sa na seba do zrkadla."

Zdroj: www.fullmoonzine.cz

Miesto konania podujatia: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
Vstupenky: http://ticketware.eu/p/4yuT
Dátum začiatku podujatia: 15. Apríla 2017 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 15. Apríla 2017 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7291N 21.2559E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Merchandise USA + Talent Transport SK // Tabačka

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia