Mišo Ormos - BLUES

Podujatie Bratislava

Mišo Ormos - BLUES

Mišo Ormos - BLUES
1.3.2017 - 18.3.2017
Pražská 11
str. - sob. 16:00 - 19:00
kurátor: Alexandra Barth

Mišo Ormos predstaví v galérii Photoport niekoľko sérií kresieb, ktoré zastrešuje pod názvom Blues. Blues je tvorený siedmymi sériami:
"Love", "Ouroboros", "Pets", "Ribs", "Amputee", "House plants" a "Fat".
S/M, autofelácia, poľovníci, vychrtliny, kýptiky, domáce rastliny a morbídna obezita .
Všetky tieto témy autor čerpá z internetových fór na ktorých sa osamelé bytosti so špecifickými záľubami a telesnými dispozíciami snažia získať pocit spolupatričnosti.
Autor sa venuje každej téme opakovane - desiatky, stovky ráz. Pohľad na kopu Ormosovych monotematických kresieb pripomína trest pri ktorom treba stokrát napísať na tabuľu „Už nebudem klamať/kradnúť/meškať!“
Tak ako pri tomto dobre známom treste, aj tu je repetícia spúšťačom ponorenia sa do zvolenej témy. Ormos sa snaží vnoriť do samoty a ľudskej podstaty zobrazovaných objektov, ktorá sa skrýva za rúškou exhibicionizmu a bizarnosti.
Ormosovi ľudia z internetových fór sú zúfalí a osamelí rovnako ako rastliny z cyklu House plants. Sú „odpojení“ od spoločnosti, tak ako sú izbové rastliny „vytrhnuté“ z prírody.

Mišo Ormos (1991,Bratislava) je multimediálny umelec venujúci sa videoartu, objektu, maľbe a kresbe. Na hudobnej scéne je známy jeho projekt Prezident Lourajder. Ako výtvarník absolvoval niekoľko samostatných i skupinových výstav v Prahe a Bratislave, poslednou je nedávna výstava v Umelke – Správa o stave, momentálne pracuje na svojej diplomovej práci u Tomáša Svobodu na AVU v Prahe.

Miesto konania podujatia: Photoport, Pražská 11, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 1. Marca 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 1. Marca 2017 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1568N 17.105E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Mišo Ormos - BLUES

Fotografie
Podobné podujatia
3D EXPO Bratislava 2019
Overené podujatie3D EXPO Bratislava 2019
Vodárenské múzeum BVS, Bratislava
FOTO SLOVAKIA 2019
Overené podujatieFOTO SLOVAKIA 2019
Stará tržnica, Bratislava
BIBLIOTÉKA 2019
BIBLIOTÉKA 2019
Incheba Expo Aréna, Bratislava