Móda ako vášeň VYVA a Fairy Fashion v Kulturparku

Podujatie Košice

Móda ako vášeň | VYVA a Fairy Fashion v Kulturparku

Na spoločnom móle sa predstavujú dva unikátne komunitno – umelecké projekty: VYVA a Fairy Fashion. Komunitná módna značka VYVA uvedie v Kulturparku úplne novú kolekciu PURE a to najlepšie z doterajšie tvorby, výber BEST OF VYVA z deviatich predošlých kolekcií. Projekt Fairy Fashion sa pred košickou verejnosťou prezentuje prvýkrát a to odpoveďou na otázku Prečo ženy nosia sukne. Skupina žien z Výmenníka Wuppertálska zhmotní na prehliadke svoju predstavu o ideálnom ženskom odeve – sukni.VYVA

Mladá košická módna značka VYVA (skratka je odvodená z miesta, kde vznikla – Výmenník Važecká) je netradičná svojim príbehom. Ide o komunitno – umelecký projekt, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Značku nekreuje jedna návrhárka, ale skupina žien – individualít a amatérok, ktoré spája záujem o módu.

Prehliadky VYVY nikdy nie sú len prezentáciou odevou, je to performance, ktorá v sebe snúbi vždy čosi navyše. VYVA je charakteristická tým, že pozorný divák si vždy nájde detail – na mieru pripravovaný hudobný sprievod, tanečné kreácie, ručne vyrábané šperky alebo autentickosť nositeliek modelov – dotvárajúci príbeh, ktorý VYVA rozpráva. Dojmy z videného na móle zakaždým rezonujú v publiku v emotívnom umeleckom zážitku.Prečo ženy nosia sukne?

Fairy Fashion je módnou dielňou pre deti a dospelých, ktorú vedie Karin Guzaninová vo Výmenníku Wuppertálska. Niekoľko generácií žien, skupiny módnych fanyniek zo sídliska KVP aj iných, si pod jej vedením počas niekoľkých mesiacov tvorili a navrhovali vysnívané sukne podľa vlastnej fantázie, ktoré uzrie verejnosť v košickom Kulturparku. Výnimočnú originalitu každej z nich dodávajú príbehy, skutočné či vymyslené, namaľované na kuse látky autorkami samotnými.Vstupné:
3 eurá / osoba
študenti, dôchodcovia, ZŤP: 1, 5 eura.

Vstupenky si môžete kúpiť pred prehliadkou v deň a na mieste konania v informačnom centre Delta pred Kulturpakom.

Miesto konania podujatia: KASÁRNE/KULTURPARK, Kukučínova 2, Košice
Dátum začiatku podujatia: 14. Decembra 2017 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 14. Decembra 2017 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7141N 21.2564E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Móda ako vášeň | VYVA a Fairy Fashion v Kulturparku

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia