Muž menom Ove (En man som heter Ove)

Podujatie Kežmarok

Muž menom Ove (En man som heter Ove)

Letné kino na hradnom nádvorí (1. - 11. 8. 2017)

Pred filmom uvidíte krátky dokumentárny film Kežmarčana Daniela Dluhého Nad oblohou (12 min)

---

Dojemná tragikomédia o starnutí je filmovou adaptáciou rovnomenného knižného bestselleru Fredrika Backmanna.

Ove je tvrdohlavý a večne sa sťažujúci mrzutý muž, ktorý pohŕda všetkými okolo neho a dáva im to aj zreteľne najavo. Bývalý predseda družstva vlastníkov, ktorému nedávno zomrela milovaná manželka Sonja, teraz terorizuje susedov ako samozvaný strážca poriadku.

Zvrat v jeho životnej rutine nastáva s príchodom jeho nových susedov, mladej pakistanskej rodiny, ktorých životný štýl sa mu najskôr prieči. Keď omylom nabúrajú autom do Oveho poštovej schránky, spustia tým reťaz nečakaných udalostí.

Film je nakrútený podľa knižného bestselleru Fredrika Backmanna, z ktorého sa len vo Švédsku predalo viac ako 700-tisíc výtlačkov.

Dráma/komédia, Švédsko, 2015, 116 min, v pôvodnom znení (švédsky) s českými titulkami.

Réžia: Hannes Holm. Scenár: Hannes Holm podľa knihy Fredrika Backmana. Kamera: Göran Hallberg. Hudba: Gaute Storaas. Hrajú: Rolf Lassgård, Bahar Parsová, Filip Berg, Ida Engvollová, Tobias Almborg a ďalší.

HANNES HOLM (1962)
Švédsky režisér a scenárista Hannes Holm je jedným z najúspešnejších švédskych filmových tvorcov posledných 20 rokov. Bol trikrát nominovaný na švédsku filmovú cenu Guldbaggen. V súčasnosti pripravuje seriál Najkrajšie ruky celého Dillí, vychádzajúci z rovnomennej knihy Mikaela Bergstranda. Napísal a zrežíroval tiež trilógiu o patáliách jednej rodiny na dovolenkách – Sunovci v Grécku, Sunovci v prírode a Sunovci na horách. Snímky sa radia medzi najúspešnejšie švédske komédie posledných rokov. Holm začínal pri filme ako herec, k réžii sa dostal v osemdesiatych rokoch. V prvej polovici deväťdesiatych rokov pracoval ako asistent vedúceho výroby v švédskej verejnoprávnej televízii SVT. Holm debutoval v roku 1995 komédiou Jeden z milióna. Film sa stal diváckym hitom. O dva roky neskôr Holm nakrútil snímku Adam a Eva, za ktorú získal dve ceny Guldbaggen, a to za réžiu a scenár. Nasledovali snímky ako Nikdy to nie je podľa očakávania, Triedne stretnutie akebo Každé dva týždne. Okrem toho režíroval tiež seriál Jednou nohou v hrobe, ktorý vychádza z rovnomennej britskej série. V roku 2007 nakrútil kritikmi oceňovanú snímku Úžasná a milovaná o herečke, ktorá chce za každú cenu hrať v novom filme Ingmara Bergmana, takže je ochotná aj zdanlivo nevinnej lži.

Distribútor: Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK)
Formát: DCP 2D
Prístupnosť: MP 12+
Vstupné: 2 €

Miesto konania podujatia: Mestsky hrad Kezmarok, Hradné námestie 42, Kežmarok
Dátum začiatku podujatia: 7. Augusta 2017 21:00
Dátum ukončenia podujatia: 7. Augusta 2017 23:30
Pravdepodobné súradnice: 49.1395N 20.4332E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Muž menom Ove (En man som heter Ove)

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Filmový klub Iskra Kežmarok
Fotografie
Podobné podujatia