MÚZEUM PRE SENIOROV: PEDIGOVÝ ZVONČEK A KRABIČKA

Podujatie Ružomberok

MÚZEUM PRE SENIOROV: PEDIGOVÝ ZVONČEK A KRABIČKA

Liptovské múzeum v Ružomberku pozýva všetkých záujemcov na ďalšiu tvorivú dielňu deviateho ročníka Múzeum pre seniorov.

Hlavnou náplňou práce na poslednom tvorivom stretnutí v múzeu bola záverečná fáza pri zhotovení krásnych vyšívaných vianočných gúľ. Hoci Vianoce sú ešte ďaleko pred nami, na prípravu ručne zhotovených ozdôb a darčekov je dobre rezervovať si viac času. Preto v takejto predsviatočnejšej atmosfére budeme pokračovať aj na tomto tvorivom stretnutí.

Na pletenie pedigových zvončekov a košíčkov potrebujeme: drevenú formu na zvonček, pedig (1,5 mm a 2,25 mm), šénu, kliešte (nožnice), nádobu na vodu (lavór), šidlo (ihlicu),  uterák, dno košíka z preglejky s navŕtanými dierkami (nepárny počet), prípadne korálky s väčšou dierkou alebo ozdobnú stuhu. Na darčekové papierové krabičky je potrebné priniesť si farebné výkresy veľkosti A3 alebo A4, vzorovaný scrapbookový alebo ozdobný baliaci papier, ceruzku, pravítko, kružidlo, nožnice, lepidlo na papier - môže byť pevné tyčinkové, na rýhovanie použijeme rýhovačku alebo kovový háčik a na zdobenie podľa vlastnej fantázie použijeme vyrezávačky, raznice, kvietky, stužky alebo gombíky, prípadne iné ozdoby. Krabička môže slúžiť ako šperkovnička či obal na darček.

Kto o tieto aktivity nebude mať záujem, môže pracovať s materiálom a technikou podľa vlastného výberu. Vítaný je každý nápad.

Tešíme sa na všetkých, bez ohľadu na vek, kto má čas a chuť tvorivo stráviť pondelkové dopoludnie v múzeu.   

Informácie a objednávky: 044/432 24 68, 0907 847 232, e-mail: kultura.lmr@gmail.com

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia