Mužské oddelenie Radošinské naivné divadlo

Podujatie Prievidza

Mužské oddelenie

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou herečkou Katarínou Kolníkovou. Súčasná trpká či clivá komédia „Mužské oddelenie“ nepriamo nadväzuje na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie. Srdečne vás preto pozývame na toto jedinečné divadelné predstavenie, v ktorom sa vskutku rozmanitá spoločnosť obdarená najrôznejšími neduhmi stretáva v štátnej nemocnici a napriek rôznym chorobám či osudom nestráca chuť žiť. Komédia sa uskutoční vo štvrtok, 26. marca 2020 o 19.30 h v Dome kultúry v Prievidzi.

Ako na každom inom oddelení, aj na tom mužskom sa stretávajú ubolení pacienti, preťažení lekári a prepracované sestričky. Budete mať preto možnosť sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky. Ich pestro popretkávané osudy so strastiplnými, no predovšetkým humornými situáciami a príbehmi, nakoniec viac porozprávajú o ubolených dušiach než telách.

V inscenácii spoznáte všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Samuel Spišák atď.), ale najmä typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Vstupné: 19,00 €. Vstupenky sú v predaji v pokladni DK PD.

Začiatok podujatia: 26. 3. 2020 19:30:00
Koniec podujatia: 26. 3. 2020 21:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry na Ulici F. Madvu, Prievidza
West Side Story
West Side Story
Športová hala, Prievidza