Mužské oddelenie

Podujatie Prievidza

Mužské oddelenie

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou herečkou Katarínou Kolníkovou. Súčasná trpká či clivá komédia „Mužské oddelenie“ nepriamo nadväzuje na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.  Srdečne vás preto pozývame na toto jedinečné divadelné predstavenie,  v ktorom sa vskutku rozmanitá spoločnosť obdarená najrôznejšími neduhmi  stretáva v štátnej nemocnici a napriek rôznym chorobám, či osudom nestráca chuť žiť. Komédia sa uskutoční v náhradnom termíne, a to v piatok 25. septembra 2020 o 16.30 a 19.30 h v Dome kultúry Prievidza. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Ako na každom inom oddelení, aj na tom mužskom sa stretávajú ubolení  pacienti, preťažení lekári a prepracované sestričky. Budete mať preto  možnosť sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového  futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného  čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj  doktorky a svojráznej sestričky. Ich pestro popretkávané osudy so  strastiplnými, no predovšetkým humornými situáciami a príbehmi, nakoniec  viac porozprávajú o ubolených dušiach než telách.

V inscenácii spoznáte všetky typické poznávacie znaky autora a  poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Stanislav  Štepka, Maruška Nedomová, Samuel Spišák atď.), ale najmä typický humor,  vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv.  javiskových nemocničných Červených nosov.

Vstupné: 19,00 €. Dopredaj vstupeniek v pokladni DK PD.
Tešíme sa na vás!

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry na Ulici F. Madvu, Prievidza
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry na Ulici F. Madvu, Prievidza