NBS TRIO a Dáša Libiaková

Podujatie Sliač

NBS TRIO a Dáša Libiaková

Jedno z najznámejších a súčasne najtrvácnejších súčasných jazzových zoskupení na Slovensku. Svojím prejavom sa jasne hlási k odkazu velikánov jazzovej histórie. Výrazný muzikantský potenciál členov tria im umožňuje prijímať vplyvy vážnej hudby, etnického folklóru ako aj moderného jazzu, ktoré ich vo veľkej miere ovplyvňujú tak pri tvorbe vlastných kompozícií, ako aj pri aranžovaní a interpretácii už jestvujúcich skladieb a štandardov. V roku 1999 sa skupina stala laureátom festivalu Jazzové Vianoce v Bratislave, kde získala ocenenie za sólové výkony a veľmi rýchlo sa stala stálou súčasťou jazzového diania doma i v zahraničí. NBS TRIO nahralo 3 profilové albumy (SOUL STATION – 2003, Stano Palúch & Nothing but Swing Trio – 2004, NBS TRIO plays Komeda - 2010), ktoré sa stretli s veľmi priaznivým ohlasom doma aj v zahraničí. V roku 2002 trio veľkou mierou interpretačne aj aranžérsky participovalo na profilovom CD speváčky Dáši Libiakovej „To nič... , ktorá sa venujte viacerým hudobným žánrom. Organizuje kultúrne a hudobné podujatia, predovšetkým spevácku súťaž pre deti od 8 do 16 rokov – Piešťanský slávik a prvý ženský medzinárodný jazzový festival JAZZDIVAS.
Ako trio, ale aj jednotlivo, sa jeho členovia podieľali na rade významných nahrávok a projektov na slovenskej jazzovej scéne a sú súčasťou viacerých ďalších známych jazzových zoskupení. Skupina vystúpila na mnohých festivaloch v Európe a v USA, nahrávala pre českú televíziu aj rakúske ORF. NBS TRIO uskutočnilo niekoľko veľmi úspešných medzinárodných turné s legendárnym svetovým saxofonistom Scottom Hamiltonom a pravidelne spolupracuje so špičkovými domácimi a zahraničnými hudobníkmi (Janusz Muniak – sax (PL), Piotr Baron – sax (PL), Gábor Winand (HU), Matúš Jakabčic – g (SK), Tomasz Grzegorski – sax (PL), Juraj Bartoš – tr (SK), Radovan Tariška – altsax (SK), Milo Suchomel – sax (SK), Paul Towndrow – sax (Škótsko). Spolu s členmi Pacora Tria tvoria Kováč, Ragan a Solárik známe etnojazzové zoskupenie zvané Bashavel, ktorého debutový album Hoorhay získal Cenu Rádiohlavy 2017 za najlepší jazzový album roka.

Klaudius Kováč – klavír
Róbert Ragan – kontrabas Peter Solárik – bicie Dáša Libiaková - spev

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Pavol Hammel a hostia
Overené podujatiePavol Hammel a hostia
Kúpele Sliač, Sliač
Tradičný koncert so skupinou FRAGILE
Overené podujatieTradičný koncert so skupinou FRAGILE
Hotel & Spa Resort Kaskady, Sliač
Olympic Banská Bystrica
Overené podujatieOlympic Banská Bystrica
Amfiteáter, Banská Bystrica
Jarek Nohavica Turné 2022, Banská Bystrica
Overené podujatieJarek Nohavica Turné 2022, Banská Bystrica
Športová hala DUKLA (Štiavničky), Banská Bystrica
Alkehol, Traktor, Torr + hostia
Overené podujatieAlkehol, Traktor, Torr + hostia
Futbalové ihrisko, Zvolenská Slatina