Neřež koncert

Podujatie Košice

Neřež_koncert

Česká folková skupina Neřež, ktorá už v Kasárňach/Kulturparku vystúpila spolu s Katkou Koščovou, sa počas slovenského turné k 20. narodeninám vráti na toto pódium znovu už 4. februára o 19:00 hod. Do Košíc zavíta v trojčlennom zložení. Svojim fanúšikom zahrajú a zaspievajú Zdeněk Vřešťál (spev, gitara), Vít Sázavský (spev, gitara, viola) a Miloš Klápště (kontrabas).

Neřež je voľným pokračovaním skupiny Nerez, ktorú v roku 1981 založila dvojica Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský so speváčkou Zuzanou Navarovou a kontrabasistom Vladimírom Výtiskom. V roku 1982 vyhrali Portu v Plzni a Zuzana získala cenu za najlepší vokálny prejav na Vokalíze v Prahe. Nerez sa v roku 1994 rozpadá a Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský zakladajú sprievodnú skupinu Jaromíra Nohavicu, z ktorej vznikla v roku 1998 skupina Neřež.

Prvé personálne obsadenie Neřež bolo totožné s Kapelou Jarka Nohavicu. Skupina nahrala rýchlo po sebe 2 CD – Neřež 1998 a Nebezpečný síly. Na začiatku nového tisícročia sa k zakladajúcim členom pridala Magda Škardová a Pavel Plánka. Spolu vydávajú dva albumy Jednou měř, dvakrát Neřež a Ještě jednou. Potom sa obsadenie Neřež opäť mení. Prichádza hráč na klávesové nástroje Raven a bubeník David Uher. Skupina nahráva album vianočne ladených piesní Slavná věc.

Členovia skupiny Neřež následne dostávajú ponuku skomponovať hudbu do filmu Román pro muže a do seriálu Vinaři. So Zdeňkom Vřešťálom sa tejto úlohy ujal aj nový člen, perkusionista a flautista Robert Fischmann. V zložení Benešovský (basa), Fischmann, Sázavský a Vřešťál vystupuje skupina Neřež dodnes. Na svojom konte má ďalšie albumy Kolektivní vina a Jen blázni překročí svůj stín.

Táto formácie pôsobí tiež ako sprievodná kapela Marie Rottrovej. Spolupráca s Katkou Koščovou, ktorá vynikajúco interpretuje spevácke party zosnulej pesničkárky Zuzany Navarovej, vyvrcholila pred šiestimi rokmi nahrávkou CD Vlakem na Kolín. Je prierezom ich spoločného koncertovania – Katkine autorské pesničky, piesne formácie Neřež, a samozrejme aj najznámejšie piesne pôvodného Nerezu.

Miesto konania podujatia: K13 - Košické kultúrne centrá, Kukučínova 2, Košice
Vstupenky: http://ticketware.eu/p/5Yz2
Dátum začiatku podujatia: 4. Februára 2018 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 4. Februára 2018 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7141N 21.2564E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Neřež_koncert

Meno organizátora: K13 - Košické kultúrne centrá
Fotografie
Podobné podujatia
Rammstein Revival Band SK
Rammstein Revival Band SK
Collosseum Club, Košice
IMT SMILE
IMT SMILE
Kasárne Kulturpark, Košice
La Gioia
La Gioia
Štátna filharmónia, Košice