Podujatia, akcie Nižná Kamenica

Adresa - Obecný úrad
60
044 45 Bidovce
Kontakty
Telefón: 055 696 55 23
E-mail: obecniznakamenicanetkosice.sk
Web obce
Najbližšie podujatia v obci od 05.02.2023
Žiadne podujatie.
Fotografie z podujatí v obci Nižná Kamenica

Výhodou obce je poloha v blízkosti Košíc – do metropoly východného Slovenska je to z Nižnej Kamenice len 15 minút autom. Obec sa nachádza v malebnom prostredí Slanských vrchov a atraktívnym je aj historický park pri kaštieli v jej centre.

Nechýbajú tu obchody, kostoly, historické budovy, prekrásny park a futbalové ihrisko. Obec je zriaďovateľom základnej školy a materskej školy, vedie školskú jedáleň, v ktorej majú možnosť stravovania aj starší občania. Obci patrí aj kaštieľ po rodine Forgáčovcov, v ktorom pôsobil detský domov.

Od 01.03.2016 sa Obecný úrad presunul do S krídla kaštieľa.

V Nižnej Kamenici sa každoročne konajú rôzne kultúrno-spoločenské podujatia, napr. MDŽ, Deň obce, Mesiac úcty k starším alebo aj Mikuláš.

Pod záštitou obce pôsobí aj Klub Seniorov pri Obecom úrade Nižná Kamenica. Vlastnou snahou a prácou si prispôsobili časť budovy kostola pri kaštieli, ktorá v minulosti slúžila ako práčovňa pre Detský domov. Dnes sa tam pravidelne stretávajú a spoločne trávia svoje voľné chvíle. Napríklad hraním spoločenských hier ako je šach alebo dáma. NIektorí členovia klubu seniorov sa pravidelne zapájajú do diania v obci a s radosťou vypomáhajú či už  pri organizovaní kulturno-spoločenských podujatí alebo pri rôznych brigádach.

Obec žije pomerne čulým životom. Počet stavebníkov nových rodinných domov v obci neustále pribúda.

Rozrastáme sa a počet obyvateľov stále stúpa.

Podujatia v obci Nižná Kamenica. Sekcia tradičné podujatia.

 

 

Organizujete podujatia v obci Nižná Kamenica ? Pridajte bezplatne Vaše podujatie na stránky AjDnes.sk

Podujatia v obci Nižná Kamenica. Sekcia knižnice.

 

- 3998/2000-400/2486, Školská knižnica, , 055/6965370,