NOC | Módna prehliadka VYVA a Fairy Fashion

Podujatie Košice

NOC | Módna prehliadka VYVA a Fairy Fashion
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Kultúra, Slávnosti
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk
VYVA je košická módna značka (skratka je odvodená z miesta, kde vznikla – Výmenník Važecká), ktorá je špecifická svojim príbehom. Ide o komunitno – umelecký projekt, ktorý na Slovensku nemá obdobu. 10. decembra predvedú na móle svoju novú kolekciu "NOC", ktorú ušili nie len z nových, ale i prebytkových látok. Pomohli si aj vďaka rozdeleniu starších modelov, z ktorých stvorili nové kúsky.

„Kolekcia je chápaná a znázorňovaná skrz rôzne asociácie, ktoré v nás táto časť dňa vyvolala,“ hovorí Jana Bednáriková, koordinátorka VYVY. „Keď sme koncipovali modely, viedli sme dialógy o tom, s čím sa nám noc spája. Vnímame ich skrze farby aj poetiku – konkrétne svetlo a temnota ľudskej duše. Práve v spojitosti s touto asociáciou sa objaví aj inšpirácia labutím jazerom. Krásne nám doplnilo a ozvláštnilo celkový koncept kolekcie.“

Fairy Fashion je módnou dielňou pre deti a dospelých, ktorú vedie Karin Guzaninová vo Výmenníku Wuppertálska. Niekoľko generácií žien, skupiny módnych fanyniek zo sídliska KVP si pod jej vedením počas niekoľkých mesiacov tvorili a navrhovali odevy v téme "Na Ľudovú nôtu". 

Vstupné:
3 eurá / osoba
študenti, dôchodcovia, ZŤP: 1, 5 eura.
Deti do 12 rokov zadarmo.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice
Ruský cirkus na ľade
Ruský cirkus na ľade
Zimný štadión, Spišská Nová Ves
Ruský cirkus na ľade
Ruský cirkus na ľade
Zimný štadión, Michalovce
VODA A KRV NAD VODOU
VODA A KRV NAD VODOU
Mestska Sportová Hala, Michalovce