NOC DIVADIEL 2019/ ANTIKVARIÁT

Podujatie Zvolen

NOC DIVADIEL 2019/ ANTIKVARIÁT

BLÍŽI SA NOC DIVADIEL – 10. ročník noci divadiel v znamení Nežnej

Pozývame vás na stretnutie s umeleckým súborom DJGT a atraktívnymi hosťami v nezabudnuteľnej atmosfére odkazu o potrebe slobody a obhajovania ľudských hodnôt, ktoré si treba vytrvalo pripomínať tak v divadle ako i v našej spoločnosti.

PROGRAM:
19:30 horné foyer DJGT
V úvodnej diskusii s autorkou hry Antikvariát, spisovateľkou a aktivistkou Ľubou Lesnou od 19:30 v divadelnom foyer si spoločne pripomenieme 30. výročie Nežnej revolúcie.

21:00 predstavenie
Ľuba Lesná: ANTIKVARIÁT
Inscenácia ANTIKVARIÁT s herečkou EMÍLIOU VÁŠÁRYOVOU v hlavnej úlohe Lýdie Piovarcsyovej – Steinerovej je založená na reálnych historických faktoch. Prináša históriu známeho bratislavského antikvariátu STEINER v dramatickom období protižidovských represálií Slovenského štátu začiatkom štyridsiatych rokov. Antikvariát vtedy arizoval spisovateľ Ľudo Ondrejov.

Príbeh vychádza z rovnomennej novely Ľuby Lesnej, ktorá vyšla v knihe Tisícročná žena. Je vyrozprávaný cez spomínanie Lýdie Piovarcsyovej – Steinerovej, ktorej otec Jozef Steiner bol spoluvlastníkom antikvariátu. Jej rodičia po násilnej arizácii zahynuli v koncentračnom tábore. Lýdia sa aj po dlhých rokoch pokúša zmieriť so svojou minulosťou, prekonať ju činorodým životom a snahou o pochopenie konania človeka, ktorý je v jej očiach konkrétnym vinníkom tragédie steinerovskej rodiny.

Pozoruhodná divadelná produkcia Mestského divadla P. O. Hviezdoslava v Bratislave prináša v réžii Viery Dubačovej štvoricu účinkujúcich hercov, ktorými sú Emília Vášáryová, Michal Ďuriš, Lucia Lapišáková a Miloš Cibula.

Po skončení predstavenia je pred budovou DJGT naplánované tradičné stretnutie pri Novembrových sviečkach, kde si spolu s hosťami, divákmi a okoloidúcimi pripomenieme odkazy Nežnej revolúcie.

Predaj vstupeniek: 045/5551226
vstupenky@djgt.sk
viac info: www.djgt.sk

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Denný letný tábor "Virtuálni šikovníci"
Overené podujatieDenný letný tábor "Virtuálni šikovníci"
3D mix - Virtuálna Realita Zvolen, J. Jiskru 3, Zvolen
Denný letný tábor "Virtuálni šikovníci"
Overené podujatieDenný letný tábor "Virtuálni šikovníci"
3D mix - Virtuálna Realita Zvolen, J. Jiskru 3, Zvolen