Nočné prehliadky Barón Pálfi na hrade Červený Kameň

Podujatie Červený Kameň

Nočné prehliadky Barón Pálfi na hrade Červený Kameň

V letnej sezóne 2017 v termínoch 8. júl, 12. august a 2. september 2017 uvedie SNM-Múzeum Červený Kameň svoje nové divadelné predstavenie, nočné prehliadky s názvom Barón Pálfi. Nová inscenácia je z hľadiska niekoľkoročnej histórie predstavení na Červenom Kameni po formálnej i obsahovej stránke inovatívnym dielom – netradičným spôsobom sa venuje len jednej postave dejín hradu Červený Kameň. Len jednej, avšak tej najslávnejšej.

Návštevník sa oboznámi so strhujúcimi historickými udalosťami jedného z najzaujímavejších období našich dejín – s obdobím renesancie, Osmanskej hrozby, náboženských nepokojov, rozkvetu vzdelanosti, alchýmie, mágie, ale aj „nových barónov“, ktorí sa stávali elitou spoločnosti vďaka protiosmanskej vojne a podpore Habsburgovcov. Za baróna s najzávratnejšou šľachtickou kariérou v strednej Európe 16. storočia býva označovaný práve Mikuláš II. Pálfi, prvý majiteľ Červeného Kameňa z rodu Pálfiovcov, ktorí vlastnili hrad vyše tri a pol storočia až po Druhú svetovú vojnu. Inscenácia však nie je len dielom s didaktickým posolstvom o jeho živote, ale, po formálnej stránke, i strhujúcou paletou pestrých foriem – od klasickej činohry využívajúcej jedinečnú scénu autentických priestorov hradných interiérov, cez rozprávačskú fantazijnosť a imagináciu, až po tieňohru, prvky bábkoherectva, grotesku či klauniádu. Príbeh, ktorý pred očami návštevníkov zažíva historická osoba Mikuláš Pálfi, interpretuje historik 21. storočia a priam žonglérsky sa s ním zahráva nadčasová postava dvorného šaša, je životnou cestou baróna Pálfiho. Tá zavedie všetkých zúčastnených do jeho súkromných sfér, k obchodným rokovaniam, k zákulisnému uzatváraniu sobášneho paktu, na audienciu u cisára Rudolfa II., k extrémnym riešeniam náboženských sporov i priamo na bitevné pole.

Miesto: Hrad Červený Kameň, Častá 
Termíny:

  • 08.07.2017 (sobota)
  • 12.08.2017(sobota)
  • 02.09.2017(sobota)

Vstupné na podujatie:

  • dospelí: 8 €
  • ZŤP, študenti a deti od 6 rokov: 4 €
  • rodinné vstupné (2 dospelí + 2 deti): 22 €
  • deti do 6 rokov: zdarma

Prehliadky začínajú každú celú hodinu od 18.00 do 22.00 hod.

 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia