Nové divadlo: Slovensko v obrazoch

Podujatie Trnava

Inscenácia na motívy štyroch Švantnerovych poviedok o tom, ktorá suka je dobrá, ako sedliak až k smrti rodnú hrudu miluje, prečo je ľudská hra vždy taká nebezpečná a čo sa stane s Piargami, keď sa v nich diabol narodí. Hra je o Švantnerovom obraze Slovenska a nielen o ňom. Vhodné divákov od 15 rokov.

Dramatizácia: Šimon Spišák, Veronika Gabčíková
Koncept: Šimon Spišák, Veronika Gabčíková
Dramaturgia: Veronika Gabčíková
Scénické riešenie inscenácie a kostýmy: Karel Czech
Réžia: Šimon Spišák
Hrajú: Ľubomíra Dušaničová, Agáta Spišáková, Miloš Kusenda,
Ivan Martinka

NOVÉ DIVADLO
Nové divadlo v Nitre vzniklo v máji 2016 z dramaturga, režiséra, scénického výtvarníka a piatich herečiek, dlhoročných a signifikantných umeleckých osobností Starého divadla Karola Spišáka v Nitre. Za svoju činnosť bolo Nové divadlo ohodnotené troma nomináciami na ceny Dosky – Lucia Korená za najlepší ženský herecký výkon, Šimon Spišák za najlepšiu réžiu a Nové divadlo za najlepšiu inscenáciu – Anna Franková. Vo finále získala cenu Dosky za rok 2017, Lucia Korená za najlepší ženský herecký výkon. Za inscenáciu Kúpalisko získalo Nové divadlo cenu Zlatého gunára v oblasti divadla a kabaretu.

Predstavenie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia Mesto, Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2019. 
Mediálni partneri: trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.

Dĺžka trvania: 90 min

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia