Novotvar 2020 Medzinárodný literárny festival

Podujatie Bratislava

Novotvar 2020 | Medzinárodný literárny festival

⬣ MEDZINÁRODNÝ LITERÁRNY FESTIVAL NOVOTVAR 2020 ⬣
⬣ 5. ROČNÍK ⬣
Zažite novú literatúru, ktorú nepoznáte, no mali by ste.
⬣ 7. – 9. október 2020 – Pistoriho palác, Bratislava ⬣
⬣ 10. október 2020 – Kino Mier, Modra ⬣
Festival Novotvar predstavuje to najzaujímavejšie z aktuálnych trendov v súčasnej domácej, európskej a svetovej literatúre. Každoročne zoznamujeme divákov prostredníctvom čítačiek s autormi a autorkami, ktorým v uplynulom roku vyšli nové knihy, s autormi, ktorí bývajú priraďovaní k tým najprogresívnejším v súčasnej tvorbe, ale prinášame aj najmladšiu generáciu debutantov a debutantiek. Vystúpenia prozaikov a poetov dopĺňaju v programe festivalu performancie, diskusie, párty a premietania.
⬣ PROGRAM ⬣
SIMONA VINCI (IT), ANNA BOLAVÁ (CZ), DONNA STONECIPHER (US), KATARÍNA KUCBELOVÁ (SK), MARKO POGAČAR (HR), JANA BODNÁROVÁ (SK), ANDREA GRILL (AT), EVA LUKA (SK), ANN COTTEN (AT), HUBERT KLIMKO-DOBRZANIECKI (PL), ZUZANA MOJŽIŠOVÁ (SK), EFE DUYAN (TR), BIANKA ROLANDO (PL), ANA MENENDÉZ (USA), TEREZA SEMOTAMOVÁ (CZ), IMRE BARTOK (HU), PAVEL NOVOTNÝ (CZ), DOMINIKA MADRO (SK), MARTIN KOČIŠ (SK), PETER ŠULEJ (SK), KATARÍNA MÁLIKOVÁ (SK), ANNA ČONKOVÁ (SK), MIRA FORNAY (SK), NÁSTUPIŠTE 1-12 (SK), MAREK DEBNÁR (SK)
VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV ZLATEJ VLNY 2020
VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV SÚŤAŽE BÁSNE SK/CZ 2020
⬣ HLAVNÝ PARTNER ⬣
Fond na podporu umenia

Podujatie ako hlavný partner z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Festival Novotvar 2020 sa koná pod záštitou starostky mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Ing. arch. Zuzany Aufrichtovej.
Vyhlásenie 2. ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá Vlna, ktoré je súčasťou festivalu, sa koná pod záštitou primátora mesta Bratislava Ing. arch. Matúša Valla, skladateľa a textára skupiny Para, a Kariny Habšudovej, víťazky Hopmanovho pohára z roku 1998, štvrťfinalistky Roland Garros z roku 1996 a prvej Slovenky, ktorá sa dostala do prvej desiatky svetového rebríčka WTA.

Začiatok podujatia: 7. 10. 2020 19:00:00
Koniec podujatia: 10. 10. 2020 23:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Tribute fest 2021
Overené podujatieTribute fest 2021
Amfiteáter Rača, Bratislava, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieMagnetic Festival 2021
Incheba Expo Aréna, Bratislava
KarpatyRun
Overené podujatieKarpatyRun
Malokarpatské námestie, Bratislava