Podujatia, akcie Nový Salaš

Adresa - Obecný úrad
75
044 17 Slanec
Kontakty
Telefón: 055 696 81 80
Mobil: 0915 934 117
E-mail: obecnovysalasgmail.com
Web obce
Najbližšie podujatia v obci od 03.10.2022
Žiadne podujatie.
Fotografie z podujatí v obci Nový Salaš
História podujatí
Maškarný ples 2019
Maškarný ples 2019
Kultúrny dom Nový Salaš, Nový Salaš
Obec Nový Salaš leží v južnej časti Slanských vrchov v eróznej kotline potoka Terebľa v nadmorskej výške 350 m n. m. Celý kataster je pahorkatinový, v západnej časti je vrch Dobrák s výškou 863 m, na juhu Veľký Milič vysoký 895 m, kde pramení potok Terebľa. Pod Veľkým Miličom leží jazero eruptívneho pôvodu - Izra. Veľká Izra má rozlohu 3,7 ha a je obľúbeným miestom výletníkov a rybárov. Z východnej strany Nového Salaša je hrebeňovitý kopec Krásna Hanča, na severovýchode kopec Krásny hrob - Šipšír. Pri sútoku dvoch ramien potoka Terebľa je kopec Madejova posteľ. V pásme listnatých lesov je najrozšírenejší jeleň a srnčia zver. V dubových lesoch je hodne diviakov. Nachádza sa tu aj líška hrdzavá, zajac poľný, svišť a rôzne hlodavce, z plazov užovka a vretenica, z vtáctva jastrab, sova, kaňa, sojka, straka, ďateľ a množstvo spevavcov.

Z hľadiska kultúry a športu sa v obci konajú okrem detského karnevalu, oslavy MDD, Mikuláša aj akcie pre starších - každoročné posedenie s muzikou a v auguste sa už po 10-ty krát koná hasičská súťaž mladých hasičov "Memoriál Ing. Imricha Tomka" a futbal slobodní-ženatí. Okrem toho sa na SNP páli vatra.

Čo sa týka športu, DHZ Nový Salaš má okolo 70 členov a traduje sa tu dobrovoľné hasičstvo z generácie na generáciu. Cestovný ruch - krásna, malebná krajina, plná zaujímavostí. Rímsko-katolícky kostol z roku 1914.

Obec Nový Salaš bola gestorom vybudovanej cyklotrasy, ktorá spája cyklomagistrálu Alžbeta a maďarskú hranicu. Začína v obci Slanec, prechádza obcou Nový Salaš, Slanská Huta a končí pri jazere Izra.

Podujatia v obci Nový Salaš. Sekcia tradičné podujatia.

 

 

Organizujete podujatia v obci Nový Salaš ? Pridajte bezplatne Vaše podujatie na stránky AjDnes.sk