Od Tatier k Dunaju 2022

Podujatie Demänovská Dolina

Od Tatier k Dunaju 2022

10. ročník behu Od Tatier k Dunaju sa blíži!

OD TATIER K DUNAJU je 345 km dlhý štafetový beh družstiev. 6 alebo 9 až 12-členné tímy vyštartujú z Jasnej v Nízkych Tatrách v sobotu dopoludnia, bežia non-stop dňom aj nocou a v nedeľu poobede dobehnú do cieľa pretekov na nábreží Dunaja v Bratislave.

Beh od Tatier k Dunaju sú preteky tímov. Do pretekov sa prihlasujú 6 a 9 až 12-členné tímy, zastupované svojím kapitánom. Kapitán zodpovedá voči organizátorom za členov svojho tímu. Trať tvorí celkovo 36 úsekov. Úseky sú rôznej dĺžky a obťažnosti. Všetky úseky sú v dĺžke 7 až 12 km. V prípade 12-členného tímu, každý člen tímu odbehne štafetovým spôsobom 3 úseky. Pri menšom počte členov tímu odbehnú niektorí bežci 4 úseky. Tímy v kategórii E) ULTRA sú zložené zo 6 členov a každý člen absolvuje 6 úsekov.

Štart: Jasná, Demänovská dolina
Cieľ: Tyršovo nábrežie, Bratislava Dĺžka trate: 346 km Trať: 95% trate je po asfalte, cesty 2. a 3. triedy Prevýšenie: prírastok cca 3 990 m / strata cca – 4 870 m

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieMARA SWIM
Liptovská Mara, bufet Zátoka, Liptovská Sielnica
Cross Triatlon 2022
Overené podujatieCross Triatlon 2022
Liptovská Mara - priehrada, Liptovský Mikuláš