Odvrátená stránka zvieracieho turizmu

Podujatie Prešov

Odvrátená stránka zvieracieho turizmu
Pridať do môjho kalendára
Turistika
Web organizátora:
www.ivanagreslikova.com/
Ďalšie podujatia v meste Prešov
Podrobnejšie informácie: igreslikova@gmail.com
Luxusná káva z trusu cibetiek, jazda na slonovi, ktorý dokáže maľovať, plávanie s delfínom v bazéne, či fotky ako hladíme divokú šelmu. Toto je len zlomok atrakcií, ktoré sú dnes počas exotickej dovolenky populárne. Vieme ale, čo sa za nimi skrýva, a za akú cenu si domov privezieme nevšedné fotografie a videá s divokými zvieratami?

1. Na prednáške vám povieme, prečo by ste sa niektorým aktivitám so zvieratami na dovolenke v juhovýchodnej Ázii či Južnej Amerike mali vyhnúť. Poradíme vám alternatívy, ktoré sú citlivé k zvieratám, a ktoré neukrátia miestnych od ich zárobku.

2. Dáme vám tipy ako rozoznať ozajstné záchranné centrá od tých, kde dochádza k zneužívaniu zvierat. To všetko bude doplnené fotografiami znašich skúseností so zvieracími atrakciami a dobrovoľníckymi aktivitami v Thajsku, Indii, Kambodži, Španielsku, Bolívii, Peru, Ekvádore, na Filipínach a Bali.

O prednášateľoch:
Ivana Grešlíková je digitálna nomádka, bloguje o cestovaní od roku 2013. Téme zodpovedného cestovania sa venuje na blogu Nomad is Beautiful aivanagreslikova.com. Aktívne sa zapojila do dobrovoľníckych aktivít na záchranu životného prostredia slonov v Thajsku, a ostala v šoku z mnohých turistických atrakcií v Ázii.

Lukáš Čech je podnikavec, cestovateľ, ochranca zvierat. Od roku 2012 pracuje sám pre seba, zameriava sa na slobodný život po svojom, objavovanie sveta, sebazdokonaľovanie a znižovanie utrpenia zvierat.

Svoje zážitky, názory a zamyslenia sa vetrá na bloguposveteposvojom.comveganstvo.org alebo menejmasa.sk.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Libresso Books & Coffee
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieBanská Bystrica KROK ZA KROKOM
Námestie SNP, Banská Bystrica