Októberfest 2017 Nitra

Podujatie Nitra

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Koncerty, Kultúra
Web podujatia:
www.oktober-fest.sk
Ďalšie podujatia v meste Nitra
Podrobnejšie informácie: info@oktober-fest.sk

Na Októberfest už nemusíte cestovať do Mníchova, Októberfest príde za vami do Nitry!

Od 13. do 15. októbra 2017 bude v Agrokomplexe v Nitre tiecť pivo potokom, rozvoniavať široká ponuka chutného jedla a celé podujatie sa bude niesť v štýle a atmosfére originálneho mníchovského Októberfestu.
Desiatky rôznych pivných špeciálov vám ponúknu remeselné a kočovné pivovary zo Slovenska a Českej republiky.
Priamo na podujatí sme pre vás pripravili zábavné a nafukovacie atrakcie. Pre najmenších nafukovacie ihrisko, pre väčších a dospelých budú k dispozícii rodeo býk, gladiátori, kladivo a veľa ďalších. Okrem iného sa budete môcť každý deň zapojiť do súťaží a vyhrať zaujímavé ceny, stačí na podujatí vyhľadať info stánok a získate ďalšie informácie.

Ďalej sme pre vás pripravili sprievodný hudobný program, pričom sa predstaví celkom 20 vystupujúcich. V piatok otvorí svojím vystúpením Októberfest nestarnúca kapela U.K.N.D.  Nitrianska kapela pôsobiaca vyše 20 rokov na scéne má na svojom konte 4 albumy a hity ako Modriny, Macík alebo Keď pôjdem do neba. Nasledovať bude spevák, ktorý naštartoval svoju spevácku kariéru v šou Slovensko hľadá superstar v r. 2004 a držiteľ Zlatej platne za počet predaných kusov za album "Mladý a drzý" - Samuel Tomeček & band. Návštevníkov príde pobaviť a rozosmiať svojim humorom v rámci stand-up comedy vystúpenia Juraj ŠOKO Tabaček.  Skupina Ukulele Troublemakers je úplnou raritou nielen v Česku, ale aj vo svete, ktorí dokazujú, že na ukulele je možné zahrať prakticky všetko a že z tohto malého nástroja je možné dostať neuveriteľné zvuky. Nezastupiteľné miesto v širokom spektre súčasnej slovenskej hudobnej scény má kapela KMEŤOBAND a aj preto sme vám pripravili až dvojitú porciu vystúpenia. V piatok večer sa predstaví Igor Kmeťo ml. v rytmoch funky a v sobotu večer bude bašável ako sa patrí v podaní Igora Kmeťa staršieho. Od polnoci vás roztancujú v štýle drum&bass DJ Volume Plus & B-Complex.

Sobotný program začíname už od 12:00. Ako prvá príde zahrať mladá perspektívna skupina spoza rieky Moravy - Levitate. Po nich sa predstaví  päťčlenné zoskupenie Max Bazowski - skupina nominovaná v kategórii Objav roka v Radio_Head Awards, kde získala Ocenenie Nadácie Advance Investments. V slovenských a českých rádiách máte možnosť počuť piesne z debutového albumu Nezastavíš od skupiny Sanchez Amsterdam. Na večer sme pre vás pripravili hneď niekoľko "chuťoviek". Nebude to síce v piatok podvečer ako spievajú v jednej zo svojich piesní, ale tentokrát v sobotu podvečer vám príde zaspievať stálica poprednej slovenskej hudobnej scény - skupina HEX. Nenechajte si ujsť ich najväčšie hity a veríme, že vám NIKDY NEBOLO LEPŠIE. Nasledovať bude už spomínaný bašável s Igorom Kmeťom starším. Ešte predtým ako celý agrokomplex roztancuje o polnoci Milan Lieskovský svojím 3-hodinovým vystúpením sa na pódiu predstaví kapela, ktorú poznajú aj ďaleko za hranicami Slovenska - Heľenine oči.

Na nedeľu sme zostavili hudobný program orientovaný na ľudovú a folklórnu tvorbu. Už o 12:30 vystúpi Folklórny súbor ZOBOR, ktorého členovia sú prevažne študenti oboch Nitrianskych univerzít. Už 26 rokov teší nielen slovenských poslucháčov, ale aj ľudí v Českej republike, Poľsku či Maďarsku Dychová hudba Chabovienka pochádzajúca z dediny Horná Súča.  Vlasta Mudríková - heligónkarka a speváčka, ktorá svojou hrou na heligónku a neuveriteľne čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Jej hra na heligónke a spev dostali uznania nie len na súťažiach ako Oščadnická heligónka (SK), ale aj na viacerých medzinárodných podujatiach v Českej republike a Poľsku. Za zmienku stojí najmä pätnásť víťazstiev v rade na medzinárodnej heligónkarskej súťaži v Ostravici, kde svojím spevom a hrou opakovane udivuje divácku a odbornú porotu. Najväčší triumf si priniesla z Moskvy, kde vyhrala 1.miesto na majstrovstvách sveta umelcov 2016. Keďže každá nedeľa by sa mala sláviť bohoslužbou, poctí nás svojou návštevou Archnalej Gabrilej od Svedkov Liehovových a vypočujeme si spoločne slovo Liehovovo. Na záver hudobného programu sa predstavia v nedeľu večer najskôr jedna z najznámejších folklórnych skupín na Kysuciach - Kysucký prameň  a  Októberfest ukončíme v spoločnosti piesní z repertoáru skupiny Nebeská muzika z Terchovej.

Veríme, že kombinácia výborného piva, chutného jedla, kvalitnej hudby a množstva zábavy vás oslovila a spoločne sa uvidíme na Októberfeste v Nitre!
Meno organizátora: MMK-S, s.r.o.
Fotografie
Podobné podujatia
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Staré divadlo Karola Spišáka, Nitra
P.A.T. 3UMF TOUR 2018
P.A.T. 3UMF TOUR 2018
Nová Pekáreň, Nitra
Koncert DEREŠ
Koncert DEREŠ
Frankie Rock Club, Nitra
Abraxas
Abraxas
Music a cafe, Nitra