Oľga Kuchtová: Krajina so snom

Podujatie Banská Štiavnica

Kurátorky výstavy: Mária Janušová & Lucia Tkáčová

Vernisáž: 6. apríla o 17:00 hod.

Výstava potrvá do 2.6.2019

Miesto: Priestor oslobodeného času, Galéria Jozefa Kollára

Prvou výstavou celoročného projektu Zlaté časy je Krajina so snom Oľgy Kuchtovej. Výstavou pani Kuchtovej zároveň v rámci Galérie J. Kollára otvárame Priestor oslobodeného času - galériu v galérii, určenú na prezentáciu neprofesionálnych výtvarníčok a výtvarníkov zo Štiavnice a okolia. Priestor je kurátorsky vedený tímom Galérie HIT, jeho program bude zostavený zo záujemkýň a záujemcov, ktorí sa prihlásia vo verejnej výzve. 

Výstava je koncipovaná ako prechádzka krajinou, pomedzi odrazy skutočného sveta vchádzame do krajiny mýtickej, bájnej. V prvej miestnosti sledujeme autorkine kroky lesmi a lúkami, hmatateľným svetom, ktoré nás v druhej miestnosti dovedú do jej vnútornej krajiny, zeme vysnívanej. Názov výstavy sa v náznaku viaže aj na krajinu v zmysle spoločenstva, miesta s históriou, traumou a nádejou, za ktorého sny pani Kuchtová vždy zápalisto bojovala.

Info: www.muzeumbs.sk, galeria@muzeumbs.sk, 045/691 34 31, 0918 990 449

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Slovenské banské múzeum
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieAKVATERA
Expo Center, Trenčín
Žiadny obrázok
Overené podujatieABC stavebníctva-Záhrada
Mestská športová hala, Prešov
Žiadny obrázok
Overené podujatieVČELÁR
Expo Center, Trenčín
Žiadny obrázok
Overené podujatieAQUA
Expo Center, Trenčín