Ondrejský jarmok 2018

Podujatie Komárno

Ondrejský jarmok 2018
Pridať do môjho kalendára
Jarmoky a trhy, Remeslá, Zvyky a tradície
Web podujatia:
www.komarno.sk/jarmok
Web organizátora:
www.komarno.sk
Ďalšie podujatia v meste Komárno
Podrobnejšie informácie: jarmok@komarno.sk
Každý jarmok má svoje čaro. K Ondrejskému jarmoku neodmysliteľne patrí vôňa vareného vína, medoviny, čerstvo pečenej klobásy či pečienky a samozrejme rôznorodý jarmočný tovar. Okrem jarmočných predajcov v uličke remeselníkov nájdete tradičných remeselníkov, ktorí budú ponúkať svoje vlastné výrobky prípadne Vám predvedú svoju zručnosť. Ondrejský jarmok sa uskutoční v termíne 16. – 18. novembra 2018. Mesto Komárno srdečne očakáva predajcov aj návštevníkov tohto podujatia.
História klobásového festivalu sa viaže k roku 2012, keď sa členovia vedenia nášho mesta inšpirovali novozámockou  Súťažou v Pripravovaní klobásy a rozhodli sa zorganizovať  podobnú udalosť, ktorá sa koná už tradične počas Ondrejského jarmoku.
„Na súťaž v plnení klobásy prichádzajú každoročne nové tímy, no nájdu sa aj také, ktoré sa na festivale zúčastňujú každým rokom. Jeden z takýchto tímov k nám prichádza z maďarského mesta Gyula, aby nám z prvej ruky odovzdal duchovno nimi vyrobenej klobásy, ktorá je považovaná za hungarikum. Našim cieľom je prilákať do Komárna aj tímy z väčších vzdialeností a tým spraviť túto súťaž ešte zaujímavejšou. V záujme tohto sme tento rok pripravili jednu výhodu a tou je, že skupinám, ktoré k nám prídu z diaľky viac ako 50 km, odpustíme polovicu prihlasovacieho poplatku“.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Mesto Komárno
Fotografie
Podobné podujatia