Open-Air Jarné Jazzáky 2022 - N. Smith / S. Hošek

Podujatie Bratislava

Open-Air Jarné Jazzáky 2022 - N. Smith / S. Hošek

Organizátori Open-air Jarných Jazzákov pripravili večer plný kvalitnej inovatívnej hudby v krásnom prostredí pod holým nebom. V Sankt Vitus Kaffee v Rusovciach, už 28.6.2022 vystúpi Samuel Hošek s kapelou feat. Jureš Fallgrapp a fantastický Nate Smith + Kinfolk a raperom Kokayi.

Už takmer dve desaťročia je Nate Smith kľúčovým dielom pri oživovaní medzinárodnej hudobnej scény so svojím viscerálnym, inštinktívnym a hlboko zakoreneným štýlom bubnovania. Má rozmanité a rozsiahle resumé, ktoré zahŕňa prácu s uznávanými poprednými predstaviteľmi jazzu, ako sú Pat Metheny, Dave Holland, Chris Potter, José James, John Patitucci, Ravi Coltrane a mnohí ďalší. Jeho debutový album KINFOLK: Postcards from Everywhere, ktorý bol dvakrát nominovaný na cenu GRAMMY, vidí Smitha, ktorý spája svoje originálne kompozície moderného jazzu s R&B, popom a hip-hopom. Vrhol sa aj do pop/rockového sveta vďaka nedávnej spolupráci so spinoffovou skupinou Vulfpeck, The Fearless Flyers, Brittany Howard (z Alabama Shakes) a vystúpeniami so skladateľmi ako Emily King a Van Hunt. V posledných rokoch sa prostredníctvom série virálnych videí ukázal ako jeden z najvplyvnejších a najpopulárnejších bubeníkov svojej generácie. Jeho videá si pozreli milióny ľudí a inšpirovali nespočetné množstvo hudobníkov a fanúšikov. V septembri 2018 vydal svoj prvý sólový album Pocket Change. Aj na základe uvedeného môžeme konštatovať, že sa nám podarilo na slovensko priniesť úžasnú hviezdu kvaitnej hudby, ktorá je deň predtym headlinerom jedného z najväčších festivalov, Jazz à Vienne.

Nate Smith - bicie
Kokayi - spev / rap Brad Allen Williams - gitara Jon Cowherd - fender Rhodes Fima Ephron - elektricka gitara Jaleel Shaw - alto/soprano saxofón Amma Whatt - spev

Samuel Hošek je multitalentovaný umelec, spevák, výtvarník a performér. Je víťazom niekoľkých amerických a európskych súťaží v hudbe a výtvarnom umení. Ako 16 ročný získal štipendium v USA, neskôr študoval na divadenej fakulte VŠMU. Je absolventom VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe v odbore jazzový spev. Koncom roka 2020 vydal svoj debutový album s názvom “Our Time is Now”, ktorý nahral v spolupráci s producentom Jurešom Líškom z projektu Fallgrapp. Koncept albumu sa sústreďuje na vnútorný svet. “V dnešnom svete je hlavný fokus na vonkajšiu krásu, no pre mňa je najzaujímavejšie, čo sa individuálne odohráva v hlave každého z nás. Som fascinovaný vnútornou krásou.” Svoje kvality dokázal naposledy na veľmi úspešnom vystúpení na Bratislavských Jazzových Dňoch 2021.

Samuel Hošek - spev
Jureš Fallgrapp - elektronika Pavol Bereza - gitara Denis Pagáč - basa Juraj David Raši - bicie

Vstupenky:
Stand by stoly 19,- Eur Sedenie na miesto 29,- Eur Sedenie pri stole 33,- Eur Začiatok koncertu - 19:00hod

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
LEGENDY SÚ SPÄŤ
Overené podujatieLEGENDY SÚ SPÄŤ
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
Radosť byť seniorom
Overené podujatieRadosť byť seniorom
Nádvorie domu Albrechtovcov, Kapitulská 1 (v prípade nepriaznivého počasia Koncertná sieň Klarisky), Bratislava
YOUNAK
Overené podujatieYOUNAK
STARS auditorium, Bratislava
Noc na Karlštejně – muzikál
Overené podujatieNoc na Karlštejně – muzikál
Bratislavský hrad, Bratislava
Noc na Karlštejně – muzikál
Overené podujatieNoc na Karlštejně – muzikál
Bratislavský hrad, Bratislava